25. června 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čínské pandě se narodila dvojčata

Samice pandy velké v Číně porodila dvojčata, která jsou letos prvním pandím párkem narozeným na světě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samice pandy velké v Číně porodila dvojčata, která jsou letos prvním pandím párkem narozeným na světě. | foto: Reuters

PEKING Samice pandy velké v Číně porodila dvojčata, která jsou letos prvním pandím párkem narozeným na světě. Informovaly o tom v nedělí čínské sdělovací prostředky. Matkou mláďat je panda Chaj-c' z přírodní rezervace Wo-lung v jihozápadní provincii S'-čchuan, kde se mláďata narodila v sobotu večer, upřesnila státní tisková agentura Nová Čína.

Jedno z mláďat je samička vážící 79,2 gramu. Druhé mládě zatím matka nepustila z náručí, a tak nemohli zaměstnanci rezervace zjistit jeho pohlaví a váhu.

PSALI JSME:

Ve volné přírodě přežívá v současnosti již jen asi 1600 pand velkých, dalších 300 pak pobývá v různých chovných středicích, rezervacích a zoologických zahradách, především v Číně.

Trest smrti za zabití pandy

Pandy velké jsou ohroženy nejen proto, že mizí jejich přirozené životní prostředí a tím i jejich výhradní potrava - výhonky jediného druhu bambusu, ale i pytláctvím a nízkou reprodukční schopností. Za zabití pandy, za jejíž kožešinu jsou sběratelé trofejí ochotni zaplatit v přepočtu statisíce korun, hrozí pachateli i trest smrti.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz