15. června 2014 6:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čínské úřady zakázaly pandám věštit výsledky fotbalových klání

Panda červená | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Panda červená | foto: wikipedia

PEKING Tým mladých čínských pand, které měly předpovídat výsledky zápasů fotbalového mistrovství světa v Brazílii, dostal od úřadů červenou kartu ještě před prvním výkopem. S odvoláním na ošetřovatele to oznámila agentura AFP.

Pandy červené ze záchranného střediska v provincii S'-čchuan měly být čínskou variací na slavného samečka chobotnice Paula, který úspěšně předpovídal výsledky fotbalových zápasů během mistrovství v roce 2010.

ČTĚTE TAKÉ:

Pandy měly o vítězném mužstvu rozhodovat výběrem jídla z různých košíků, anebo šplháním na stromy označené podle jednotlivých týmů. Nedostaly ale vůbec šanci - ještě před čtvrtečním prvním zápasem mistrovství jim úřady věšteckou kariéru zakázaly, uvedli ošetřovatelé, kteří neupřesnili důvod tohoto rozhodnutí.

Od dob slavné chobotnice Paula se stala tradicí nejen fotbalových mistrovství světa různá zvířata předpovídající výsledky jednotlivých zápasů. Hostitelská Brazílie letos vložila důvěru do věšteckých schopností mořské želvy jménem Big Head (Velká hlava), které první předpověď vítězství Brazílie nad Chorvatskem v úvodním zápase vyšla.

Při evropském fotbalovém šampionátu v Polsku a na Ukrajině v roce 2012 věštila výsledky strakatá německá kráva Yvonne, fretka Fred z charkovské zoologické zahrady, vepř Foontik z Kyjeva nebo slonice Citta z krakovské zoo, která se však ve svých odhadech většinou mýlila.

Letošní hokejové mistrovství světa v Minsku mělo také svého jasnovidce ze zvířecí říše. Bělorusům předpovídal výsledky zápasů krab Petrovič.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!