15. června 2014 6:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Čínské úřady zakázaly pandám věštit výsledky fotbalových klání

Panda červená | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Panda červená | foto: wikipedia

PEKING Tým mladých čínských pand, které měly předpovídat výsledky zápasů fotbalového mistrovství světa v Brazílii, dostal od úřadů červenou kartu ještě před prvním výkopem. S odvoláním na ošetřovatele to oznámila agentura AFP.

Pandy červené ze záchranného střediska v provincii S'-čchuan měly být čínskou variací na slavného samečka chobotnice Paula, který úspěšně předpovídal výsledky fotbalových zápasů během mistrovství v roce 2010.

ČTĚTE TAKÉ:

Pandy měly o vítězném mužstvu rozhodovat výběrem jídla z různých košíků, anebo šplháním na stromy označené podle jednotlivých týmů. Nedostaly ale vůbec šanci - ještě před čtvrtečním prvním zápasem mistrovství jim úřady věšteckou kariéru zakázaly, uvedli ošetřovatelé, kteří neupřesnili důvod tohoto rozhodnutí.

Od dob slavné chobotnice Paula se stala tradicí nejen fotbalových mistrovství světa různá zvířata předpovídající výsledky jednotlivých zápasů. Hostitelská Brazílie letos vložila důvěru do věšteckých schopností mořské želvy jménem Big Head (Velká hlava), které první předpověď vítězství Brazílie nad Chorvatskem v úvodním zápase vyšla.

Při evropském fotbalovém šampionátu v Polsku a na Ukrajině v roce 2012 věštila výsledky strakatá německá kráva Yvonne, fretka Fred z charkovské zoologické zahrady, vepř Foontik z Kyjeva nebo slonice Citta z krakovské zoo, která se však ve svých odhadech většinou mýlila.

Letošní hokejové mistrovství světa v Minsku mělo také svého jasnovidce ze zvířecí říše. Bělorusům předpovídal výsledky zápasů krab Petrovič.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...