Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čínští kadeřníci museli běžet po ulici ve spodním prádle, zaměstnavatel je chtěl motivovat

Magazín

  15:49
PEKING - Manažer kadeřnického salónu v jihočínském městě Čchang-ša byl natolik rozčarovaný špatným výkonem svých zaměstnanců, že se rozhodl povzbudit je tím, že je veřejně zostudí. A proto je donutil svléknout se do spodního prádla a běžet po ulici, napsal list The Times.
U holiče (ilustrační foto)

U holiče (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Fotografie osmi bosých mužů běžících po ulici jen v trenýrkách a slipech se ihned stala jednou z nejsledovanějších věcí na čínském internetu a vzbudila online diskusi o tvrdých motivačních metodách v Číně.

Motivační výprask

Minulý měsíc se objevila videonahrávka, na níž „motivační trenér“ před auditoriem vyplácí rákoskou osm bankovních úředníků, kteří si nevedli dostatečně dobře. Krom toho několika mužům oholil hlavy a ženám ostříhal vlasy s odůvodněním, že jde „o účinný způsob, jak probudit jejich spícího ducha“.

Rozhodnutí manažera oblíbeného kadeřnického salónu vyvolalo značnou kritiku. „Jestli se chceme stát civilizovanou zemí s vládou práva, pak se v první řadě musíme naučit respektovat lidská práva. A to znamená, že žádný vedoucí pracovník nemůže svévolně zostuzovat podřízené,“ napsal jeden z uživatelů.

Autor: