Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čínští vládní představitelé vyjeli na exkurzi do vězení. V rámci prevence před korupcí

Magazín

  11:00
ŠANGHAJ - Exkurzi do vězení uspořádaly čínské úřady pro desítky vládních činitelů a jejich rodinné příslušníky. Návštěva káznic byla míněna jako „poučné varování“ před korupcí, napsal podle agentury Reuters list China Daily.

Exkurzi do vězení uspořádaly čínské úřady pro desítky vládních činitelů a jejich rodinné příslušníky. foto: Reuters

Čínský prezident Si Ťin-pching po svém nástupu do čela komunistické strany na konci roku 2012 zahájil rozsáhlé tažení proti korupci a varoval, že v jeho rámci neušetří nikoho, bez ohledu na to, jak vysoko je postavený. Vyšetřování neušli vysoce postavení vládní činitelé, armádní velitelé ani čelní představitelé byznysu.

Ve východočínské provincii Chu-pej navštívilo 70 představitelů Komunistické strany Číny a dalších vysoce postavených činitelů a jejich manželů a manželek „bývalé činitele v městské káznici a strávili coby poučné varování jeden den ve věznici“, napsal list podle agentury Reuters.

Součástí návštěvy bylo setkání s bývalými kolegy a šéfy firem, kteří se kvůli úplatkářství a zneužití moci ocitli za mřížemi, napsal také list. Na zdech věznice prý byly rozvěšeny fotografie z výslechů, které si návštěvníci mohli prohlédnout.

China Daily již dříve uvedl, že někteří členové čínských ozbrojených sil neberou boj proti korupci vážně. Několik armádních důstojníků prý prohlásilo, že úplatkářství je natolik rozšířené, že by mohlo podrýt schopnost Číny vést válku.

Podle ústředního disciplinárního výboru měly návštěvy věznic čínské činitele upozornit, aby si „byli vědomi pochybení včetně korupce“, napsal také list.

Autoři: ,

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!