Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čínští vládní představitelé vyjeli na exkurzi do vězení. V rámci prevence před korupcí

Magazín

  11:00
ŠANGHAJ - Exkurzi do vězení uspořádaly čínské úřady pro desítky vládních činitelů a jejich rodinné příslušníky. Návštěva káznic byla míněna jako „poučné varování“ před korupcí, napsal podle agentury Reuters list China Daily.

Exkurzi do vězení uspořádaly čínské úřady pro desítky vládních činitelů a jejich rodinné příslušníky. foto: Reuters

Čínský prezident Si Ťin-pching po svém nástupu do čela komunistické strany na konci roku 2012 zahájil rozsáhlé tažení proti korupci a varoval, že v jeho rámci neušetří nikoho, bez ohledu na to, jak vysoko je postavený. Vyšetřování neušli vysoce postavení vládní činitelé, armádní velitelé ani čelní představitelé byznysu.

Číňané pronikají do Latinské Ameriky. S ‚dvorkem USA‘ mají smělé plány

Ve východočínské provincii Chu-pej navštívilo 70 představitelů Komunistické strany Číny a dalších vysoce postavených činitelů a jejich manželů a manželek „bývalé činitele v městské káznici a strávili coby poučné varování jeden den ve věznici“, napsal list podle agentury Reuters.

Součástí návštěvy bylo setkání s bývalými kolegy a šéfy firem, kteří se kvůli úplatkářství a zneužití moci ocitli za mřížemi, napsal také list. Na zdech věznice prý byly rozvěšeny fotografie z výslechů, které si návštěvníci mohli prohlédnout.

China Daily již dříve uvedl, že někteří členové čínských ozbrojených sil neberou boj proti korupci vážně. Několik armádních důstojníků prý prohlásilo, že úplatkářství je natolik rozšířené, že by mohlo podrýt schopnost Číny vést válku.

Podle ústředního disciplinárního výboru měly návštěvy věznic čínské činitele upozornit, aby si „byli vědomi pochybení včetně korupce“, napsal také list.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mary Kay je 25 let na trhu! Vyhrajte a oslavte to společně s námi
Mary Kay je 25 let na trhu! Vyhrajte a oslavte to společně s námi

Mary Kay slaví 25. výročí na českém a slovenském trhu. To už je pořádný důvod k oslavě a při té příležitosti jsme si pro Vás připravili soutěž o...