24. července 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Číšník se superpamětí okrádal zákazníky restaurace

Číšník si díky perfektní paměti zapamatoval čísla na kreditních kartách a pak údaje prodával. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Číšník si díky perfektní paměti zapamatoval čísla na kreditních kartách a pak údaje prodával. | foto: Shutterstock

PAŘÍŽ K nekalým účelům využíval svou mimořádně dobrou paměť mladý číšník z Paříže, kterého o víkendu zatkla francouzská policie. Dokázal se naučit čísla platebních karet zákazníků restaurace, která pak prodával svým komplicům.

Píše o tom na svých internetových stránkách The Telegraph. Devatenáctiletý číšník pracující v jedné restauraci na jihu Paříže se takto naučil nazpaměť čísla a bezpečnostní kódy nejméně 300 platebních karet a jeho spolupachatelé jejich majitelům způsobili škody ve výši asi 435.000 eur (asi 11,1 milionu korun).

Oběťmi číšníka s vynikající pamětí byli hlavně turisté ze zahraničí, kteří to, že byli okradeni, zjistili často teprve po odjezdu z Francie.

Policie mladíka zatkla po tříměsíčním vyšetřování. "Trvalo dlouho vypátrat, jak se tomuto muži dařilo získávat detaily z karet, aniž by je opravdu kradl, nebo aniž by byly mimo dohled zákazníků," řekl policejní mluvčí.

"Evidentně má vynikající paměť, kterou by ale rozhodně mohl využívat daleko lepším způsobem," dodal.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!