Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cizí manželku místo oběda?

Magazín

  8:11
ŘÍM/PRAHA - Zamilovaní, kteří spolu chtějí navštívit Věčné město nebo si dopřát odpočinku třeba na dovolené v Toskánsku, by se měli zamyslet, než přijmou pozvání na oběd od místních pohostinných manželských párů. Mohli by být zaskočeni tajemstvími, jež skrývá italská kuchyně.

Čtvrtina italských párů se prý oddává výměně partnerů, a to i během polední pauzy (ilustrační foto) foto: Lidovky.cz

Jak ukázal článek deníku La Stampa s názvem „Swingers o polední pauze“, jeden ze čtyř italských párů totiž praktikuje výměnu partnerů.

List se odvolává na informace uváděné společností Federsex, která sdružuje na dvě stě italských soukromých klubů. Ty jsou prý navštěvovány půlmilionem párů, které se věnují skupinovému sexu či vzájemným výměnám partnerů. Je však známo, že podobná zábava se neprovozuje jen v klubech, a tak by celkový počet takových párů mohl v Itálii dosáhnout až dvou milionů, tedy jedné čtvrtiny všech sexuálně aktivních párů.

La Stampa uvádí, že swingers party a podobné sexuální záliby se v posledních letech rozmohly především díky internetu, který odstranil veškerá tabu. Kluby prý nejsou navštěvovány jen v nočních hodinách, páry se kvůli oblíbené zábavě scházejí třeba i o poledních pauzách. Průměrný věk mužů, již si s radostí vyměňují manželky, je podle Federsexu 43 let, u žen je nižší - 35 let. „Chodí k nám nejrůznější lidé,“ říká zaměstnanec milánského Malizia Clubu. „To, co je spojuje, je dostatek peněz - setkáváme se s právníky, lékaři, obchodníky i politiky,“dodává.

Berlusconi jde příkladem
Zpráva o oblíbených praktikách italských párů ztropila rozruch nejen u katolické církve. Jak ovšem napsal britský zpravodaj deníku The Independent, vzhledem k nedávnému výroku italského premiéra Silvia Berlusconiho nemůže výměna manželek nikoho překvapit. Berlusconi totiž před časem žertem nabídl svou manželku Veroniku dánskému premiérovi Rasmussenovi. „Rasmussen je nejpohlednějším premiérem Evropy. Myslím, že ho představím své manželce,“ nechal se tehdy slyšet před novináři.

Byl to ostatně benátský rodák Casanova, který kdysi řekl:„Nejdůležitější pro mě vždy bylo rozvíjet potěšení svých smyslů.“
Autor:

Vyhrajte poukaz na nákup v Takku a oblečte ke stromečku stylově celou rodinu!
Vyhrajte poukaz na nákup v Takku a oblečte ke stromečku stylově celou rodinu!

Ať už na Vánoce plánujete tradiční rodinné shromáždění nebo pohodový večer u vánočního stromku, správný výběr oblečení může tyto chvíle ještě více...