Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Clooney se vrátil do Pohotovosti

Magazín

  17:48
LOS ANGELES - Americký herec George Clooney se vrátil do seriálu Pohotovost. V televizní sérii, která se po 15 letech chýlí ke konci, si opět zahrál doktora Douga Rosse. Clooney se jako první z velkých hvězd se seriálem z nemocničního prostředí rozloučil v roce 1999, aby se mohl soustředit na svou filmovou kariéru. Po deseti letech se jeho postava do Pohotovosti vrátila.

George Clooney

Doktor Ross se se svou manželkou Carol Hathawayovou (Julianna Marguliesová) snaží přemluvit babičku v podání Susan Sarandonové, aby věnovala orgány svého vnuka k transplantaci. Jeho ledvinu má dostat "jistý doktor z Chicaga". Ross ani Hathawayová zprvu netuší, že orgán má být transplantován jejich bývalému kolegovi Johnu Carterovi, kterého hraje další ze staré gardy Pohotovosti - Noah Wyle.

Poslední, 328. díl seriálu, který vysílá televize NBC, se bude vysílat 2. dubna. Nemocniční série, která bývala nejsledovanějším pořadem NBC, se potýká s úbytkem divákům a pro další sezonu se s ní v programu nepočítá.

Čtvrteční epizoda, v níž se Clooney vrátil na televizní obrazovky, byla připomínkou zašlé slávy seriálu, který si oblíbili i čeští televizní diváci. Seriál se střídavě vysílal na televizích Nova a Prima.

Pohotovost (v originále E.R.) je v USA nejdéle běžícím seriálem z lékařského prostředí a druhým nejdéle běžícím dramatickým seriálem vůbec - po seriálu Zákon a pořádek. Byl velkým překvapením sezony 1994/1995, kdy také konkurenční televize CBS spustila seriál Nemocnice Chicago Hope.

Sledovanost Pohotovosti dosáhla vrcholu v sezoně 1995/1996, kdy se na ni každý týden dívalo 32 milionů diváků. Toho roku byl sledovanější pouze přímý přenos předávání Oscarů na stanici ABC. Letos se sledovanost Pohotovosti pohybuje kolem 8,2 milionu diváků.

V posledních dílech Pohotovosti se kromě Clooneyho, Wylea a Hathawayové vystřídají i mnozí další herci ze slavné éry seriálu. Anthony Edwards, který hraje doktora Marka Greena, se vrátil, přestože jeho postava zemřela - aspoň prostřednictvím prostřihu do minulosti.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat