Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Clooney se vrátil do Pohotovosti

Magazín

  17:48
LOS ANGELES - Americký herec George Clooney se vrátil do seriálu Pohotovost. V televizní sérii, která se po 15 letech chýlí ke konci, si opět zahrál doktora Douga Rosse. Clooney se jako první z velkých hvězd se seriálem z nemocničního prostředí rozloučil v roce 1999, aby se mohl soustředit na svou filmovou kariéru. Po deseti letech se jeho postava do Pohotovosti vrátila.

George Clooney

Doktor Ross se se svou manželkou Carol Hathawayovou (Julianna Marguliesová) snaží přemluvit babičku v podání Susan Sarandonové, aby věnovala orgány svého vnuka k transplantaci. Jeho ledvinu má dostat "jistý doktor z Chicaga". Ross ani Hathawayová zprvu netuší, že orgán má být transplantován jejich bývalému kolegovi Johnu Carterovi, kterého hraje další ze staré gardy Pohotovosti - Noah Wyle.

Poslední, 328. díl seriálu, který vysílá televize NBC, se bude vysílat 2. dubna. Nemocniční série, která bývala nejsledovanějším pořadem NBC, se potýká s úbytkem divákům a pro další sezonu se s ní v programu nepočítá.

Čtvrteční epizoda, v níž se Clooney vrátil na televizní obrazovky, byla připomínkou zašlé slávy seriálu, který si oblíbili i čeští televizní diváci. Seriál se střídavě vysílal na televizích Nova a Prima.

Pohotovost (v originále E.R.) je v USA nejdéle běžícím seriálem z lékařského prostředí a druhým nejdéle běžícím dramatickým seriálem vůbec - po seriálu Zákon a pořádek. Byl velkým překvapením sezony 1994/1995, kdy také konkurenční televize CBS spustila seriál Nemocnice Chicago Hope.

Sledovanost Pohotovosti dosáhla vrcholu v sezoně 1995/1996, kdy se na ni každý týden dívalo 32 milionů diváků. Toho roku byl sledovanější pouze přímý přenos předávání Oscarů na stanici ABC. Letos se sledovanost Pohotovosti pohybuje kolem 8,2 milionu diváků.

V posledních dílech Pohotovosti se kromě Clooneyho, Wylea a Hathawayové vystřídají i mnozí další herci ze slavné éry seriálu. Anthony Edwards, který hraje doktora Marka Greena, se vrátil, přestože jeho postava zemřela - aspoň prostřednictvím prostřihu do minulosti.

Autor: