Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co si přejí Češi v příštím roce? Hezčí domov, vnouče a novou práci

Magazín

  12:29
Co si nejčastěji přejí Češi v příštím roce? Většina z nich by si ráda vylepšila své domovy. Ostatní si přejí narození vnoučete a někteří touží po změně zaměstnání. Vyplývá to z letošního průzkumu agentury Median. Mezi dalšími přáními se objevilo dokončení studia či uzavření manželství.

Manželský pár - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Vylepšení domova očekává v příštích roce devět procent lidí, narození vnoučete téměř pět procent a změnu zaměstnání čtyři procenta lidí.

Necelá čtyři procenta lidí v tomto období očekávají, že dokončí školu, téměř tři procenta prodají nebo změní dům či byt a 2,4 procenta ho chtějí koupit. Dvě procenta lidí očekávají uzavření manželství, 1,9 procenta začne bydlet společně s partnerem či partnerkou, 1,8 procenta lidí se odstěhuje od rodičů a 1,7 procenta očekává, že začne studovat na univerzitě.

Podobné věci lidé prožili i v uplynulých 12 měsících. Téměř 11 procent vylepšilo či upravilo svůj domov, skoro osm procent změnilo zaměstnání, více než čtyři procenta oslavila narození vnoučete, necelá tři procenta odešla do důchodu nebo dokončila školu, 2,6 procenta lidí změnila byt či se odstěhovala od rodičů, 2,4 procenta lidí byt koupila, 2,3 procenta začala bydlet s partnerem či partnerkou a 1,7 nastoupila poprvé do zaměstnání.

Průzkum agentury Median se konal letos od 30. března do 13. září. Bylo při něm dotázáno 7377 lidí ve věku 12 až 79 let.

Autoři: ,
Témata: povolání, Median

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...