21. října 2007 19:15 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Copperfield měl sexuálně obtěžovat

David Copperfield. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Copperfield. | foto: AFP

LOS ANGELES Kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování vyšetřují americké úřady kouzelníka Davida Copperfielda. Iluzionistu obvinila žena ze Seattlu, jejíž totožnost policie tají. Kvůli obvinění agenti FBI prohledali kouzelníkovo skladiště v Las Vegas, kde zabavili dva miliony dolarů v hotovosti, hard disk a paměťový čip z digitálního fotoaparátu.

FBI také prohledala divadlo v hotelu, kde Copperfield často vystupoval. Úřad nechtěl prozradit, kvůli čemu je Copperfield vyšetřován. Uvedl jen, že jeho agenti provedli prohlídky v Las Vegas v rámci vyšetřování vedeného v Seattlu. Žena ze Seattlu obvinila iluzionistu, že ji údajně obtěžoval během pobytu na Bahamských ostrovech.

Kouzelníkův právník David Chesnoff obvinění kategoricky odmítl. "Pan Copperfield se těší pověsti bezúhonného džentlmena," prohlásil. "Bohužel, v současnosti se stává, že slavné osobnosti bývají falešně obviněny," dodal.

Šéf bahamských detektivů Glenn Miller televizi CNN řekl, že nemá hlášení o žádném incidentu s Copperfieldovou účastí. Jednapadesátiletý Copperfield, vlastním jménem David Kotkin, se proslavil kousky, jako je zmizení sochy Svobody či procházení skrze Velkou čínskou zeď. Podle časopisu Forbes iluzionista v roce 2005 vydělal 57 milionů dolarů, na stejnou sumu si přišel i o rok dříve. 

čtk, Lidovky

Najdete na Lidovky.cz