20. prosince 2009 12:20 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Cyklistky v New Yorku nemohly protestovat nahé. Kvůli počasí

Cyklistky v New Yorku kvůli počasí nemohly protestovat nahé  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklistky v New Yorku kvůli počasí nemohly protestovat nahé | foto: ČTK

NEW YORK Cyklistky, které se rozhodly svléknout na protest proti uzavření cyklostezky v jedné z ortodoxních židovských čtvrtí v New Yorku, musely na poslední chvíli protestovat zahalené. Zabránilo jim v tom sobotní mrazivé počasí. Podle agentury AP alespoň projely čtvrtí s umělými prsy připevněnými na zimních bundách.

Newyorské úřady se po protestech místních obyvatel rozhodly zrušit cyklistický pruh procházející ortodoxní židovskou čtvrtí v Brooklynu. Podle organizátorky dnešního protestu Heather Loopové, která pracuje jako doručovatelka zásilek, byly trnem v oku židovských obyvatel "spoře oděné ženy" na kolech.

Obyvatelé čtvrti se ale brání, že spíše než krátké sukně projíždějících cyklistek byla hlavním důvodem obava o bezpečnost dětí, které na sporném úseku vystupují ze školních autobusů.

Cyklistky nejprve chtěly projet po zrušené cyklostezce nahé, mrazivé počasí je ale donutilo se obléci. Umělé vnady připevněné na jejich zimním oblečení však podle agentury AP příliš nepotěšily věřící, kteří po sobotním obřadu právě vycházeli z místní synagogy.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!