30. prosince 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dálnici v USA blokoval rypouš, který ji tvrdošíjně chtěl přejít

Kalifornští ochránci zvířat pózují s rypoušem, který chtěl přejít dálnici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kalifornští ochránci zvířat pózují s rypoušem, který chtěl přejít dálnici. | foto: Reuters

SAN FRANCISCO Dopravu na dálnici v severní Kalifornii v pondělí komplikoval nezvyklý účastník silničního provozu. Byla jím samička rypouše sloního, která se tvrdošíjně pokoušela přejít přes vozovku.

Mluvčí kalifornské dálniční hlídky Andrew Barclay uvedl, že je na přítomnost savce vážícího asi 225 kilogramů upozornili řidiči, kteří si ho všimli, když se pokoušel překonat zábrany.

Týmům záchranářů se dospělou rypoušku povedlo zahnat zpátky do Sanfranciské zátoky. Ale namísto toho, aby odplavala pryč, se samička nejméně dvakrát znovu vrátila na pevninu a mířila k dálnici.

„Pokaždé, když jsme ji dostali do vody, se kruhem vrátila a snažila se znovu vylézt ven,“ dodal mluvčí. S večerním odlivem se její šance na úspěch zmenšily, ale i tak na místě zůstane hlídka, která má zajistit, aby rypouška neohrožovala provoz - i samu sebe.

ČTK