Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Další konec světa. Na Zemi se prý řítí planeta

Planeta Nibiru se prý řítí na Zemi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Planeta Nibiru se prý řítí na Zemi. |

PRAHA Užijte si, dokud můžete. V roce 2012 totiž Země definitivně zanikne, řítí se na ní planeta Nibiru, o níž psali už Sumerové.

Nejrůznější katastrofická videa doprovázená dramatickou hudbou teď zaplavila server Youtube, kde se těší mimořádné pozornosti. Podle nich se Země srazí s planetou Nibiru, na níž sahají kořeny starověké civilizace Sumerů. Ti podle spisovatele a známého záhadologa Zecharia Sitchina vznikli díky tamější civilizaci Anunnaki.

PSALI JSME O LETOŠNÍM KONCI SVĚTA

Sitchinovy fyzikální teorie a překlady sumerských textů však vědci soustavně kritizovali. Autor, který loni zemřel, Nibiru označil jako hypotetickou planetu, která obíhá po eliptické dráze, a vnitřní sluneční soustavou projde každých 3600 let.

Na planetě podle Sitchina žije civilizace Anunnaki podobná lidem, která na Zemi dorazila již před 450 tisíci lety, aby zde těžila zlato a další nerostné suroviny. Pro tyto účely Anunnaki vytvořili křížením mimozemských genů a genů Homo Erectus Člověka moudrého.

Podle zvěstí šířících se internetem se teď Nibiru řítí přímo na modrou planetu a vlády o katastrofických vyhlídkách mlčí, protože případnou evakuaci by stejně nestihly. Proti teorii protestují astronomové, kteří tvrdí, že kdyby ke srážce mělo dojít, planeta už by ve vesmíru byla viditelná.

Rok 2012 představuje pro milovníky katastrofických scénářů magické číslo. Ti se předhání v teoriích o tom, jak, kdy a proč lidstvo vyhyne. Všechny ale předběhl devětaosmdesátiletý Harold Camping, který konec světa předpověděl na 21. května. O den později se však všichni vpořádku vzbudili, Camping se později omluvil za chybnou předpověď. Na 21. prosince 2012 pak konec světa předpovídá třeba Mayský kalendář, ten právě v roce 2012 končí.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...