Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Den narození rozhodl. Je z něho Majkl Jevgeňjevič Šalenko-Džekson

Magazín

  10:31
MOSKVA - Ruská fanynka amerického zpěváka Michaela Jacksona pojmenovala svého novorozeného synka po zesnulém idolu. Potomka porodila právě v den, kdy král popu zemřel.

Michael Jackson na snímku z roku 2003 foto: ČTK

"Den narození mého děťátka byl pro mne současně nejšťastnějším i nejsmutnějším v mém životě. Zpráva o Jacksonově smrti byla první, kterou jsem se dozvěděla poté, co jsem se probrala po porodu," uvedla devětadvacetiletá Jevgenije Šalenková, žijící u Novosibirsku na Sibiři.

"Michaela jsem zbožňovala od dětství, bezmezně jsem ho milovala, navždy zůstane v mém srdci!" A tak se bez velkého rozmýšlení rozhodla pojmenovat miminko po zesnulém zpěvákovi. Přání hned dala i na papír úřední žádosti. Při přihlédnutí k osobitostem ruštiny tak chlapec dostává do vínku jméno a příjmení v podobě, kterou lze do češtiny přepsat jako Majkl Jevgeňjevič Šalenko-Džekson.

O dalším osudu žádosti o vystavení rodného listu na dané jméno se portál life.ru blíže nezmiňuje, nicméně bere kuriózní pojmenování malého Sibiřana za hotovou věc. "Majkl zůstane navždy se mnou!" raduje se čerstvá matka.

Ruské matriky v nedávné minulosti akceptovaly i dívčí jména Rossija (Rusko) či Volbyna na počest voleb.

Novorozenému chlapci se podle lékařů daří výborně. Že v něm dřímá velká osobnost, prý naznačuje už to, že na svět přišel s váhou více než čtyři kilogramy. Takže malému Majklovi už zbývá jen se naučit chodit a zpívat, aby mohl podle matčina přání vyrazit ve šlépějích svého vzoru.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat