Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Den narození rozhodl. Je z něho Majkl Jevgeňjevič Šalenko-Džekson

Magazín

  10:31
MOSKVA - Ruská fanynka amerického zpěváka Michaela Jacksona pojmenovala svého novorozeného synka po zesnulém idolu. Potomka porodila právě v den, kdy král popu zemřel.

Michael Jackson na snímku z roku 2003 foto: ČTK

"Den narození mého děťátka byl pro mne současně nejšťastnějším i nejsmutnějším v mém životě. Zpráva o Jacksonově smrti byla první, kterou jsem se dozvěděla poté, co jsem se probrala po porodu," uvedla devětadvacetiletá Jevgenije Šalenková, žijící u Novosibirsku na Sibiři.

"Michaela jsem zbožňovala od dětství, bezmezně jsem ho milovala, navždy zůstane v mém srdci!" A tak se bez velkého rozmýšlení rozhodla pojmenovat miminko po zesnulém zpěvákovi. Přání hned dala i na papír úřední žádosti. Při přihlédnutí k osobitostem ruštiny tak chlapec dostává do vínku jméno a příjmení v podobě, kterou lze do češtiny přepsat jako Majkl Jevgeňjevič Šalenko-Džekson.

O dalším osudu žádosti o vystavení rodného listu na dané jméno se portál life.ru blíže nezmiňuje, nicméně bere kuriózní pojmenování malého Sibiřana za hotovou věc. "Majkl zůstane navždy se mnou!" raduje se čerstvá matka.

Ruské matriky v nedávné minulosti akceptovaly i dívčí jména Rossija (Rusko) či Volbyna na počest voleb.

Novorozenému chlapci se podle lékařů daří výborně. Že v něm dřímá velká osobnost, prý naznačuje už to, že na svět přišel s váhou více než čtyři kilogramy. Takže malému Majklovi už zbývá jen se naučit chodit a zpívat, aby mohl podle matčina přání vyrazit ve šlépějích svého vzoru.

Autor:

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...