Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Děti unesly Santu Clause. Lže a podvádí, tvrdí

Magazín

  10:34
Děti zajaly Santu Clause. "Zlobí a je to podvodník," tvrdí. Dárky podle nich nosí Ježíšek, proto vyzývají Santu, aby odešel zpátky, kam patří. "My tě tu nechceme," vzkazují mu děti. Dožije se Santa Vánoc? Konečný verdikt padne dnes v 18:00 na Václavském náměstí, kde se uskuteční průvod za záchranu Ježíška.

Děti zajali Santu Clause. Dožije se Vánoc? Verdikt padne dnes v 18:00 na Václavském náměstí. foto: Reprofoto

"Puste mě," volá tlustý chlapík v červéném oblečku svázaný provazem. Kolem něj pobíhájí děti, kteří vzkazují maminkám a tatínkům: "Zajali jsme Santu Clause, zlobí a je to podvodník. Každé malé dítě přece ví, že dárky nosí Ježíšek. Tak nám nelži, Santo. My tě u nás nechceme."Celá akce vznikla za účelem odstěhovat Santu Clause zpátky tam, kam patří, tedy do Spojených států, Anglie a dalších států s anglosaskou tradicí. "Nenechali jsme si vnutit dědu Mráze, tak proč by se teď na nás měl z každé druhé výlohy i z reklam v televizi šklebit nějaký Santa?" říkají organizátoři.

Čtěte také:


Na podporu Ježíška chystají dnes ve spodní části Václavského náměstí průvod. Začátek akce je naplánován na šestou hodinu večer. Více informací na www.anti-santa.cz. Dožije se Santa Vánoc?

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...