31. května 2012 18:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Diamant 'Růž Marsu' se prodal za 355 milionů

Diamant Růž z Marsu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Diamant Růž z Marsu | foto: Reprofoto

HONGKONG Přes 17 milionů dolarů (355,6 milionu korun) zaplatil v úterý anonymní kupec v Hongkongu při dražbě vzácného růžového diamantu. Podle pobočky aukční síně Christie's v tomto čínském městě šlo o největší diamant tohoto druhu, jaký se kdy prodával.

Diamant zvaný "Růž Marsu" (Martian Pink) našel nového majitele za 17,4 milionu dolarů po šesti minutách horečné licitace, napsala na svých internetových stránkách britská BBC.

Cena, za kterou se tento drahý kámen prodal, byla podle agentury AFP asi dvojnásobně vyšší, než se očekávalo.

K TÉMATU:

Dvanáctikarátový skvost získal jméno v roce 1976, kdy Spojené státy poslaly satelit na Mars, a tehdejší majitel diamantu, americký klenotník Harry Winston, tím byl tak fascinovaný, že kámen pojmenoval po barvě planety. Ještě v témže roce ho prodal.

Hongkong je spolu s Londýnem a New Yorkem nejdůležitějším aukčním centrem, a to díky rostoucí poptávce po luxusním zboží v pevninské Číně.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.