Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Díky celebritám ženy stále více pijí whisky

Magazín

  11:11
Whisky, nápoj, který tradičně popíjejí spíše muži, si získává stále větší oblibu i u žen. Podle asociace sdružující milovníky whisky, The Scotch Malt Whisky Society, se za poslední tři roky zvýšil počet žen pochutnávajících si na tomto alkoholickém nápoji dokonce až dvakrát.

Ženy stále více pijí whisky. foto: Shutterstock

Co je příčinou? Zejména fakt, že whisky na veřejnosti popíjí stále větší množství celebrit, například nedávno se s ní "nechala nachytat" modelka Kate Mossová.

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění, který provedla společnost AC Nielsen, ženy představují nejméně 25 procent "pijáků" skotské whisky v Británii. Přitom před pár lety to bylo jen méně než 10 procent.

"Důležitou věcí ohledně whisky je, že si ji můžete vychutnávat v ruzných kombinacích a různých chutích," citoval britský list The Guardian Campbella Evanse z Asociace Skotské whisky. "Můžete ji mixovat například s nealkoholickými nápoji jako je cola, nebo si ji dávat v nejrůznějších koktejlech, toho se lidé dříve obávali, dneska ale již mnohem více experimentují," dodal Evans.

Podle Roye Lewise si "něžnější část populace" také mnohem více kupuje lahve s whisky přímo v obchodech. "Velké množství našich zákazníků jsou ženy," uvedl Lewis, jehož společnost Hebridean Liqueur Company se zabývá prodejem nejrůznějších alkoholických nápojů. "Ženy tento nápoj nakupují častokrát jako dárek, ale zjistili jsme, že 90 procent z nich si zároveň whisky kupuje i pro svojí vlastní potřebu," dodal.
Autoři: ,

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Mohlo by vás zajímat