Úterý 26. května 2020svátek má Filip 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Díky celebritám ženy stále více pijí whisky

Ženy stále více pijí whisky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ženy stále více pijí whisky. | foto: Shutterstock

Whisky, nápoj, který tradičně popíjejí spíše muži, si získává stále větší oblibu i u žen. Podle asociace sdružující milovníky whisky, The Scotch Malt Whisky Society, se za poslední tři roky zvýšil počet žen pochutnávajících si na tomto alkoholickém nápoji dokonce až dvakrát.

Co je příčinou? Zejména fakt, že whisky na veřejnosti popíjí stále větší množství celebrit, například nedávno se s ní "nechala nachytat" modelka Kate Mossová.

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění, který provedla společnost AC Nielsen, ženy představují nejméně 25 procent "pijáků" skotské whisky v Británii. Přitom před pár lety to bylo jen méně než 10 procent.

"Důležitou věcí ohledně whisky je, že si ji můžete vychutnávat v ruzných kombinacích a různých chutích," citoval britský list The Guardian Campbella Evanse z Asociace Skotské whisky. "Můžete ji mixovat například s nealkoholickými nápoji jako je cola, nebo si ji dávat v nejrůznějších koktejlech, toho se lidé dříve obávali, dneska ale již mnohem více experimentují," dodal Evans.

Podle Roye Lewise si "něžnější část populace" také mnohem více kupuje lahve s whisky přímo v obchodech. "Velké množství našich zákazníků jsou ženy," uvedl Lewis, jehož společnost Hebridean Liqueur Company se zabývá prodejem nejrůznějších alkoholických nápojů. "Ženy tento nápoj nakupují častokrát jako dárek, ale zjistili jsme, že 90 procent z nich si zároveň whisky kupuje i pro svojí vlastní potřebu," dodal.
,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S Cottontouch™? Stačí se přihlásit
Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S Cottontouch™? Stačí se přihlásit

Vyzkoušejte s námi kosmetickou řadu Cottontouch™, která je určena pro novorozence od 1. dne života. Miminko se s ní bude cítit jako v bavlnce, protože obsahuje pravou bavlnu a díky speciální receptuře se snadno oplachuje i vstřebává.