3. ledna 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Do automatu vhodil mladý Francouz tři mince. Vyhrál miliony

Hazard (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hazard (ilustrační snímek). | foto: Shutterstock

La Rochelle (Francie) Mladík ve městě La Rochelle na západě Francie zahájil nový rok neuvěřitelně úspěšně - v místním kasinu po vhození jen tří mincí v celkové hodnotě 0,6 eura (asi 17 korun) do hracího automatu vyhrál 519 956 eur (14,4 milionu korun). Uvedl to francouzský deník Le Point.

„Nedocházelo mu to. Byl jak opařený, zmocnily se ho emoce a nebyl téměř s to mluvit,“ řekl ředitel kasina Christophe Jourdain k výhře asi pětadvacetiletého muže, který si přál zůstat v anonymitě. Jedná se podle ředitele o nejvyšší částku, jakou kdy někdo v kasinu v přímořském La Rochelle vyhrál.

Od začátku loňského roku kasino ve městě se slavným historickým přístavem na břehu Atlantiku vyplatilo klientům za jejich výhry 43 milionů eur, tedy asi 120 000 eur denně, řekl ředitel. Celkové tržby kasina ale neupřesnil.

Lidovky.cz, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz