• schránka
  • Přihlásit Můj účet
Patnáct ovcí bylo kvůli nedostatku žáků zapsáno na základní školu ve vesnici...

Patnáct ovcí bylo kvůli nedostatku žáků zapsáno na základní školu ve vesnici Crêts-en-Belledonne na úpatí francouzských Alp. | foto: Twitter, Shutterstock

VIDEO: Do školy ve Francii zapsali místo žáků 15 ovcí. Kvůli nedostatku dětí hrozilo uzavření třídy

Magazín
  •   5:00
PRAHA - Patnáct ovcí bylo kvůli nedostatku žáků zapsáno na základní školu ve vesnici Crêts-en-Belledonne na úpatí francouzských Alp, v níž žije méně než čtyři tisíce obyvatel. Problém vznikl ve škole Jules-Ferry, v které klesl počet dětí z 266 na 261, což znamenalo, že by se jedna ze tříd musela uzavřít. Upozornila na to francouzská a britská média.

Místní farmář Michel Girerd nahnal se svým psem v úterý ráno do školy kolem padesáti ovcí. Patnáct z nich bylo následně zapsáno s jejich rodnými listy na seznam žáků. 

Rodiče s dětmi a učiteli pak sledovali, jak se ovce, které se jmenují “Baa-bete” nebo třeba “Saute-Mouton”, stávají studenty. Jean-Louis Maret, který je starostou obce, údajně oficiálně uznal možnost vzdělávání ovcí.

„Státní vzdělávání jsou pouze čísla. No a my jsme teď, s tímto číselným nárůstem, v rámci státního vzdělávání v pořádku,“ řekl deníku Le Parisien Gaelle Laval, jeden z rodičů dítěte, které školu navštěvuje.

Autor: Patrik Jankovič Lidovky.cz