28. dubna 2014 6:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dopis z Titaniku se na aukci prodal za téměř čtyři miliony korun

Titanic na dobovém snímku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titanic na dobovém snímku | foto: Reuters

LONDÝN Dopis napsaný na Titaniku jen několik hodin před srážkou této slavné lodi s ledovcem se na aukci v Británii prodal za 119 000 liber (téměř čtyři miliony korun). Dopis koupil po telefonu anonymní účastník aukce, píše agentura AP.

Podle aukčního domu Henry Aldridge & Son jde zřejmě o rekordní částku zaplacenou za dopis z Titaniku. "Zájem by velký," prohlásil mluvčí společnosti. "Prodali jsme i jiné dopisy z Titaniku, žádný však podobné ceny nedosáhl," dodal.

Dopis napsala 14. dubna 1912 cestující Esther Hartová společně se svou dcerou Evou. Večer téhož dne Titanik narazil do ledovce a při jeho potopení zemřelo přes 1500 lidí. "Námořníci říkají, že zatím máme nádhernou cestu," píše se například v dopise určeném pro Estheřinu matku.

ČTĚTE TAKÉ:

Esther Hartová a její dcera katastrofu přežily, její manžel Benjamin Hart však musel svůj život obětovat. Dopis se zachoval díky tomu, že byl v kapse kabátu, který dal Benjamin své manželce, když ji i dceru posadil do záchranného člunu. Rodina cestovala z Anglie do Kanady, kde se chtěla usadit.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!