Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 22 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Dovolená za 3 tisíce korun: otrocká práce na agrofarmě

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 36
  • Poslední: 10.7.2010 12:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Machacek 29.6.2010 1:14

Strcte si tu vasi farmu do pprdele

Mela slecna rici a odejit. To ze farmari nectou, muzea a divadlo je nezajimaji je vcelku znama vec. aby se nenudili doji kozy 16 hodin denne. Vsichni kteri maji jen naznak vzdelani a zajem o jine veci nez jen  kravska hhovna jsou okamzite lini povaleci. Vlastovky litali nizko, bude prset, je tak asi vse nac se zmohou, tim jejich intelek konci a znova hrabat seno, bude prece bourka.

P. Mastná 30.6.2010 19:32

Re: Strcte si tu vasi farmu do pprdele

Koukám, že jste zcela mimo realitu...

A. Machacek 30.6.2010 22:41

Re: Strcte si tu vasi farmu do pprdele

Z ceho tak soudite?

Lakotne sedlaky v Beskydach, opile rolniky z Danska, tupe farmare z Nebrasky, zeptejte madam  mohu vam povidat. 

S. Krejcar 10.7.2010 12:57

Re: Strcte si tu vasi farmu do pprdele

Macháčku,macháčku- zkušenost s agroturistikou je o zkušenosti.Agrofarmy a život na nich není jen o ubytování,zkuste si to porovnat s Francií nebo Španělskem!Je pravdou,že jde vyučtování provést až po zhodnocení pobytu.

T. Lycka 22.6.2010 11:50

Nu, majitel agrofarmy má "filipa"...

Když za práci, kterou cizí osoba vykoná, mu ještě zaplatí. Nu, síla marketingu se nezapře...

J. Tachovský 24.6.2010 11:34

Re: Nu, majitel agrofarmy má "filipa"...

jak se z toho plati dane, kdyz za praci nedostane plat, ale zaplati

S. Krejcar 26.6.2010 16:31

Re: Nu, majitel agrofarmy má "filipa"...

Je to spíše v kolonce "sousedská výpomoc".Jinak se to dá porovnávat s otrockou prací na jahodárnách v Polsku,Španělsku nebo Itálii.A je dobře,že pro lufťáky se někdo takoví našel.Jinak jste mohli se jet povalovat například do Sedmihorek,i když nikoli za třitisíce!!!

J. Václavíková 22.6.2010 10:26

Ta modelka s kosou

vypadá neskutečně směšně, spletla si roli, je jako Amazonka před útokem.

S. Krejcar 26.6.2010 16:33

Re: Ta modelka s kosou

A hlavně ji svěřili v kukuřice kosu místo mačety!!!Dobře placení lufťáci musí vše vyzkoušet viz krokodýlka dandyovka!!!

J. Václavíková 22.6.2010 10:19

Taky jsem přesvědčena,

že mělo jít o humornou nadsázku. Je totiž rozdíl, co zastane práce zkušený ,,zemědělec" a kolik času naopak stojí tohoto zemědělce naučit onoho městského člověka základním úkonům. My se taky této činnosti věnujeme jen rekreačně, nepřetrhneme se, ale řeknu Vám, vyřádit se s rýčem v ruce je lepší než posilovna. Jen syn při tom neustále brblá něco o Kauflandu, ale on taky někdy dostane rozum! I s tou kosou už něco naseče.

M. Martinovská 22.6.2010 10:54

Re: Taky jsem přesvědčena,

Ano, na rozdíl od posilovny to má smysl. Platit v posilovně za to, že přendaváte těžké věci v prostoru sem a tam, je z hlediska našich předků podobně nepochopitelné, jako agroturistika.

P. Mastná 30.6.2010 19:34

Re: Taky jsem přesvědčena,

Přesně tak. Je to vtipně podané, ale pravdou je, že měšťáka to může fyzicky zdeptat... :-)

M. Martinovská 22.6.2010 8:37

zelenina

Já jsem se u toho článku moc nasmála. Je jasné, že autorka naivitu svého "já" schválně přehání a dělá to vtipně. Je jasné, že ve skutečnosti nečekala polehávání v sadu. Ale celkově si myslím, že má teď dobrou zkušenost. Bylo by pro všechny zajímavé, vyzkoušet si práci v zemědělství, člověk pak vidí, jak pohodlně si žijeme ve městě a není to samozřejmost. Já, když přijdu do krámu, tak mně hlavně iritujou nízké ceny české zeleniny. Hlávka zelí pomalu za 7 korun! Já jsem jednou pěstovala zelí.... vždycky vám to něco sežere. Nejdřív housenky, pak dr. plzáci, pak zajíci. Já bych svůj zbylý štíhlý keřík prodala tak za 200 Kč!

F. Doušek 22.6.2010 9:26

Re: zelenina

pěstování zeleniny jsem už dávno vzdal.  Dokonce ani žádnému ovoci bez chemie se nedaří. Jedině tak jahody. Kdo si to sám nevyzkouší, nepochopí.

J. Šrámek 22.6.2010 8:25

Velice humorné!

Škoda,že u nás nejsou  bavlníkové plantáže!Ale tento ,,telecí'' pohled má kdejaká(ý) kancelista,či jiný městský trumbera na život a práci,nejen na venkově.Přece šrouby dovezeme z Asie  a obilí a ovoce,či jiné produkty vznikají jen tak mimochodem,za zpěvu lidových písní.Vrcholem dřiny je vložit do skartovačky nepotřebné papíry,že.Ale stejně,za takové psaní, ještě být placen?

G. Mareš 22.6.2010 6:30

To jako

že lže?Nic proti eko či turistice,ale jde asi o něco jiného.Já jako městská/celoživotní/ boule si zvolím víkend dle letáků a jestli tam není napsáno že se vlastně celou dobu maká/což asi není/,tak se prostě nachytám-protože "agro nesleduji.Jiná věc je zústat.Podávaje mi vidle,hodím je biosoudružce na hlavu a zažaluju jí za klamavou reklamu/tím myslím foto haciendy od reálné ruiny/

M. Raabová 22.6.2010 7:48

Re: To jako

agroturistika opravdu není ležet mezi včelkami, ale poctivě se podílet na práci. Jestli chcete ležet mezi včelkami, najdete si obyčejný penzionek na vesnici a nesníte o agroturistice. To je jako kdyby ste šli na turistický pochod a mysleli, že pojedete autem.  Trochu rozumu, když už umíte koukat do internetu.

J. Franke 22.6.2010 8:06

Re: To jako

Promiňte, ale pokud se poctivě podílím na práci, jak říkáte, proč také nedostanu poctivě zaplaceno a musím platit sám? To postrádá logiku. Ovšem věřím, že se najdou i takoví, co za možnost poctivě pracovat platí... To ovšem chce zavolat Chocholouška

M. Raabová 22.6.2010 15:16

Re: To jako

Lidi mají zahrádky proto, aby na nich dřeli a "vyčistili" si hlavu a ti, co na to nemají a chtějí jen z času na čas, tak si zaplatí tento způsob trávení volného času. Zemědělcům pomůže a sám si ztrhá tělo jiným pohybem než myší.  Takže je to fér. kolik se platí za různé adrenaliny při kterých jde občas o život? Tady je to stejné, jen jde o pohyb - ten základní - práci.

J. Anděl 30.6.2010 22:56

Re: To jako

No... platit za to, že můžu pracovat, myslím rozhodně JE pošahané.

Ale jak se zmiňuje i jinde, pošahanější je cvičit v posilovně a platit za to :-).

To ovšem nic nemění za tom, že svět je sedmkrát naruby, když jedete někam pracovat a platíte za to. Věřím, že je to zdravé, že si u toho člověk vyčistí hlavu a tak, ale je to prostě z principu nakřivo.

S. Krejcar 10.7.2010 12:52

Re: To jako

Ale pozor na matení pojmů!!Ona zaplatila za pobyt,nevíme jak moc pracovala aby se jí ubytovací náklady vrátily.zkuste se podívat na ceníky ubytoven.Třitisíce je běžná taxa.Zkuste si dovolenou ve Španělské rajčatovně.  

J. Kulheim 22.6.2010 8:23

Re: To jako

 Každý by měl  chytit, třeba vidle a zkusit si vydělat na chléb vezdejší. Není to práce, která vyžaduje univerzitní vzdělání, ale někdo ji dělat musí. Někdo musí vyčistit kanalizaci, žumpu, stupačky od VC a p. Přide doba, kdy to nebude chtít dělat nikdo a bude si to muset udělat každý sám.

Myslím, že je dobře, aby lidé věděli ci je to hnusná práce ve špíně, smradu, atd. Možná by i méně vyhrožovali stávkami, že jsou špatně placeni. 

F. Doušek 22.6.2010 9:27

Re: To jako

Leda, že by na to zřídili vysokou školu.

L. Papazian, Ing. 22.6.2010 0:16

Co to tlachá autorka? O jakém otroctví tady píše?

Nepatří spíše na psychiatrii? Vždyť to takto ve skutečnosti není. Jako umělecká icence snad, ale realita takto neprobíhá. Považuji to za hrubé zkreslení, které je lživé,  agroturistika není žádná otrocká forma na farmách, cestoval jsem po mnoha státech světa včetně Česka a nikde jsem se s tímto takto nesetkal. Naopak sedlácká, venkovská turistika, kdy bydlíme u lidí z venkova patří k nejšetrnějším formám turistiky, kdy výnos zůstane v daném regionu a nikoliv, že skončí u nadnárodní centrály hotelu kdesi v Bahamách nebo na Kypru. Špičku a příkladem těchto aktivit lze považovat Rakousko a Slovinsko, ale i u nás bylo mnoho vykonáno a nikde jsem se s popisovanými zážitky takto nesetkal. Autorka by měla uvést konkrétně, kde se jí tooto stalo, jinak jen tlachá a pomlouvá. Cestování s pobytem na venkově mohu jen doporučit, výborná domácí strava, s výlety do okolí včetně měst je super.

F. Doušek 21.6.2010 23:06

mýlíte se autorko.

Největší podlostí je nízká a hluboce podprůměrná odměna za celoroční dřinu těchto pěstitelů a chovatelů.

P. Zeman 21.6.2010 23:31

Re: mýlíte se autorko.

Jasně! Dělají to zadarmo, z lásky k té dřině a pro naše krásné oči :-D

A. Fritscher 22.6.2010 6:29

Re: Jasně Dělají to zadarmo...

Ne dělají to proto, že bez práce neumějí žít. Milují zvířata, milují přírodu, a kdyby měli doma jen tak ležet a nedělat nic, tak už kolem desáté jedenácté dopoledne by se dostavili první psychické problémy.

Toto nemůže pochopit člověk z paneláku, který chrápe do desítí , jednácti hodin, a každému je to jedno. Na statku se musí ráno nejdřív nakrmit a podojit dobytek a teprve potom se nají hospodář. Ale to vám je zbytečné vysvětlovat, vy chrápete do desítí, a jediné čemu rozumíte jsou peníze. Tedy rozumíte tomu, že když mám hromadu peněz, mám štěstí ?!?!

P. Zeman 22.6.2010 7:48

Re: Jasně Dělají to zadarmo...

Ještě mi chvíli povídejte o těch altruistech a asi se rozbrečím :-D

J. Polanecký 21.6.2010 22:49

Cha

vzpomínám na situaci, kdy jsem vysvětloval nějakým lidem, že jeleni v lese ostře páchnou jelikož je nikdo nemyje šamponem a krávy kromě mléka občas vypustí lívanec a moč. Inu tak.

Ľ. Valenčík 21.6.2010 22:00

na farmach sa maka, a to je na tom pekne.

Ta panicka to ma ozaj pomylene. Ja chodievam kazdy vikend na hrozne staru chalupu. Vstavam vzdy okolo 5 rano a skor aq tvrdo cely vikend makam. Kosim, osetrujem ovocie, staram sa o zeleninu, ale maval som tam aj slipeky, kralikov, samozrejme k´macky a psa ... Ale ja by som sa citil zle, keby som nemakal.

Tej pani odporucam, aby si k zajazdu nabuduce zaplatila aj odhanacov much

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...