5. července 2015 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dražba pyžama Mela Gibsona pomůže ženám s rakovinou prsu

Mel Gibson natáčí pořad Na Plovárně za přítomnosti dvanácti set diváků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mel Gibson natáčí pořad Na Plovárně za přítomnosti dvanácti set diváků. | foto: MAFRA - Dan Materna

KARLOVY VARY Pyžamo, ve kterém natočil Mel Gibson letošní znělku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, jde do dražby. Výtěžek z ní pomůže projektům, které připravuje Aliance žen s rakovinou prsu. Dražba se odehrává na internetu. Přihazovat se začalo v pátek večer, v sobotu večer byla nejvyšší nabídka 9 500 korun.

Aliance žen s rakovinou prsu, která je neziskovým partnerem letošního 50. mezinárodního filmového festivalu, získala pyžamo darem od organizátorů festivalu. Aliance má na festivalu také svůj prsní dóm a kavárnu, kterou oficiálně otevřela v sobotu odpoledne. Na úterý připravila na festivalu benefiční koncert Dana Bárty.

Natáčení znělky na další ročník festivalu se stalo tradicí. V krátkých příbězích se objevují držitelé Křišťálového glóbu karlovarského festivalu. Hráli v nich Jiří Menzel, Věra Chytilová nebo Miloš Forman, ze zahraničních hostů pak John Malkovich, Jude Law a letos právě Mel Gibson. Ve znělce nachytá v pyžamu zloděje, kteří se pokoušejí ukrást sošku festivalové ceny, a vyřídí je foukačkou.

Jak při slavnostním zahájení letošního ročníku řekl Marek Eben, pyžamo bylo Gibsonovi velké a při natáčení jej musel mít vzadu sepnuté.

Dražba Gibsonova pyžama se vede na obchodním portálu Aukro.cz. Aukce končí v pátek 10. července v 19 hodin.

Známé osobnosti podpořily jízdou na rotopedu charitu. Mezi nimi byl i Robert...
Karel Roden při charitativním šlapání.

V Karlových Varech šlapali návštěvníci i osobnosti pro charitu

Více než půl milionu korun vyšlapali v sobotu za tropického vedra známé osobnosti i filmoví fanoušci pro charitu na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Získané peníze ze šlapání na Oranžových kolech Nadace ČEZ budou rozděleny téměř rovným dílem mezi Alianci žen s rakovinou prsu a Nadaci policistů a hasičů.

Na pódiu před hotelem Thermal se na kolech střídali herci, hudebníci, manažeři i politici. Za Nadaci policistů a hasičů například šlapal ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní prezident Tomáš Tuhý. Nechyběl ani karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) a karlovarský hejtman Martin Havel (ČSSD).

Stejně jako loni, i letos šlápli do pedálů pro charitu členové skupiny Lucie. Jejím koncertem v pátek vyvrcholil velkolepý zahajovací večer festivalu. A zatímco David Koler šlapal naplno, Robert Kodym odjel svou minutu s ležérností.

Herečka Simona Babčáková se moderátorovi Jiřímu Macháčkovi svěřila, že na sport moc není. "Jezdím na kolečkových bruslích. To je jediná věc, kterou dělám, jinak jsem spíš antisportovní," řekla.

ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!