Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Druhá řada Vyvolených začne v únoru

Magazín

  13:04
PRAHA - Televize Prima plánuje 18. února spustit druhé pokračování reality show VyVolení. Chce tak po deseti týdnech pauzy navázat na úspěšný první díl. Soutěžící mají soutěžit o 15 milionů korun.

Vyvolení: Vyhrál Vladko! foto: Jan KollerČTK

Prima slibuje účast minimálně 15 dalších uchazečů o pobyt ve vile pod drobnohledem kamer a milionovou výhru, vyšší než u první řady.

"Soutěžící se ve zcela nové vile (v pražské Libni) utkají o kombinovanou cenu v hodnotě 15 milionů korun," sdělila dnes mluvčí Primy Jana Malíková. VyVolené bude Prima vysílat až do léta, uvedla Malíková.

Moderátorské trio Tereza Pergnerová, Libor Bouček a Vlastimil Korec zůstává zachována, stejně jako systém hry. Nejprve si diváci hlasováním zvolí obyvatele vily, kteří se postupně
nastěhují do nového objektu v pražské Libni. V současné době je uzavřen výběr 60 soutěžících, kteří se postupně utkají o přízeň televizních diváků, dodala Malíková.

První řadu vysílala Prima z objektu na pražské Harfě, kde sídlili soutěžící i televizní zázemí, v němž vznikaly sestřihy a pořady určené pro vysílání. Prima však musela objekt loni 20.
listopadu nedobrovolně opustit, neboť jej nechal vyklidit za pomoci bodyguardů se psy majitel, společnost Obilní lihovar Kralupy.

Pořad poté pokračoval ve spolupráci se slovenskou televizí Joj z vily slovenských VyVolených v Bratislavě. Důvodem byly spory mezi Primou a majitelem o placení nájemného a platnost nájemní smlouvy.

Majitel, za něhož vystupuje kontroverzní podnikatel František Bušek, známý dříve pod jménem Chobot, tvrdí, že se Prima zpozdila s placením nájemného o více než 20 dní, což jej opravňovalo k výpovědi. Prima míní, že zpoždění bylo jen několik dní a důvod k výpovědi nebyl.

Majitel objektu podal žalobu na Primu kvůli škodám, které údajně utrpěl, Prima pak podala v souvislosti s vyklizením vily trestní oznámení, které již začala policie prošetřovat.

"Udělali jsme vše pro to, abychom nyní měli ošetřeno vše tak, aby již podruhé k podobné situace nedošlo," řekla dnes Malíková.

Prima spustila první řadu VyVolených loni v polovině srpna a sklízela s nimi větší divácký úspěch než konkurenční projekt Novy Big Brother. V průměru každý večerní díl VyVolených sledovalo podle údajů Primy zhruba 1,5 milionu lidí; finále 11. prosince, v němž zvítězil Vladko Dobrovodský a získal hlavní výhru 11 milionů korun, sledovalo 2,21 milionu lidí.

"Finále VyVolených se stalo historicky nejsledovanějším pořadem naší televize," uvedla
Malíková. Díky VyVoleným se také zvedly průměrné podíly Primy v hlavním čase i přes den asi o čtvrtinu až třetinu, a to na úkor Novy. Podíly Primy se pohybovaly večer zhruba kolem 30 procent, zatímco Nově na 15 týdnů klesly pod dříve obvyklých 40 procent.

Poté, co VyVolení skončili, se však podíly obou televizí vrátily na původní hodnoty a poslední týden loňského roku byl pro Primu divácky nejhorším týdnem roku 2005.
Autoři: ,

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat