11. ledna 2014 18:58 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Důchodce pašoval ze Švýcarska do Německa téměř 24 milionů

Kufr plný peněz (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kufr plný peněz (Ilustrační foto) | foto: Shutterstock

WEIL AM RHEIN Jistý důchodce se pokusil bez nutného ohlášení převézt ze Švýcarska do Německa 860.000 eur (asi 23,6 milionu korun) v hotovosti. Při rutinní kontrole se choval nervózně, čímž na sebe upozornil německé celníky, kteří jeho auto důkladně prohledali, uvedla agentura DPA.

Bez celních formalit je u sebe možné mít při překračování vnějších hranic Evropské unie sumu 10.000 eur (274.000 korun).

Událost se odehrála v jihoněmeckém městě Weil am Rhein, které bezprostředně sousedí se švýcarskou Basilejí. Devětasedmdesátiletý muž měl peníze ukryté v prostoru pro nohy spolujezdce. O seniora, který musel zaplatit kauci 220.000 eur (šest milionů korun), se nyní zajímá policie.

Hříšníkům, kteří nenahlásí převoz částky větší než 10.000 eur přes vnější hranice EU, hrozí podle DPA pokuta ve výši až jednoho milionu eur (27,4 milionu korun).

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz