12. září 2017 6:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dvojice nasazených vojáků stihla svatbu uprostřed hurikánu

Ani jeden z největších hurikánu v historii nemohl páru překazit svatbu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ani jeden z největších hurikánu v historii nemohl páru překazit svatbu. | foto: ČTK

ORLANDO Chystali se na bouřlivou svatební oslavu, místo toho měli dva mladí američtí vojáci při obřadu ve floridském Orlandu hurikán. Čyřiadvacetiletá Lauren Durhamová a její o dva roky starší snoubenec Michael Davis se v neděli rozhodli, že jim ani nasazení při záchranných pracech v oblasti zasažené hurikánem Irma nepřekazí termín svatby, napsala agentura AP.

Dvojice se o mimořádném nasazení na Floridě dozvěděla jen pár desítek hodin před chystaným obřadem a své příbuzné spravila o tom, že je svatba odložena. Kolegové z jednotky národní gardy amerického letectva je však během nedělní snídaně, kdy čekali na rozkaz, kam vyrazí, přesvědčili, aby obřad uspořádali mezi nimi.

Místo doma nachystaných bílých svatebních šatů si nevěsta nechala maskovací uniformu a vojenská bagančata stejně jako ženich, kdosi z kolegů sehnal skromnou kytici a jejich nejlepší kamarádka z řad gardistů jim prozradila, že je notářkou. Obřad se místo na vysněné pláži odehrál v hangáru plném záchranné techniky. Stihl se za několik minut a místo dortu se podávaly vojenské polotovary servírované při mimořádných situacích.

Pár hodin poté, co sklidili slavnostní tabuli, zamířili oba na záchranné práce. A přestože nyní mají hlavu plnou jiných starostí, myslí i na to, jak sdělí svým blízkým, že přišli o obřad.

„Myslím, že to pro ně bude celkem překvapení,“ připustila novomanželka.

ČTK