15. června 2016 23:03 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dvouletého hocha na Floridě u Disneyho parku odvlekl aligátor

Pátrací člun poblíž orlandského Disneyparku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pátrací člun poblíž orlandského Disneyparku | foto: Reuters

ORLANDO Policie našla tělo dvouletého chlapce, kterého u rekreačního parku Disney World na Floridě odvlekl do vody aligátor. Informoval o tom ve středu místní šerif, podle něhož bylo tělo převezeno na pitvu. Záchranné týmy pátraly po dítěti téměř 20 hodin. Vedení parku se podle agentury Reuters rozhodlo uzavřít všechny pláže.

Aligátor zaútočil na dítě v úterý večer místního času (v noci na středu SELČ) ve chvíli, kdy si hrálo těsně u břehu. Hocha se vzápětí pokusil zachránit otec, kterému se ale nepodařilo syna ze spárů plaza vytrhnout.

„Je tam písčitá pláž a rodina na tom místě zkrátka odpočívala,“ uvedl místní šerif Jerry Demings. „Co vím, tak otec byl poblíž a dítě si hrálo ve vodě asi třicet centimetrů od břehu, když se aligátor objevil,“ řekl. Nejdříve se chlapce snažil zachránit otec, který pak přivolal pomoc. Do záchranné operace se rychle zapojil i plavčík.

Aligátor (ilustrační foto)

Aligátor (ilustrační foto)

Aligátor měřil podle šerifa jeden až dva metry. Lovci během pátrání chytili pět různých plazů, žádné stopy po tom, že by některý z nich měl v čelistech dítě, však neobjevili.

Přestože policie a záchranáři nasadili do pátrání vrtulník, sonar a tým potápěčů, dlouhé hodiny se jim chlapce nalézt nepodařilo. Do akce se zapojilo na šest desítek lidí. Demings zhruba po 15 hodinách hledání vyhlásil, že již není naděje na nalezení živého dítěte.

Další více než čtyři hodiny trvalo, než šerif oznámil, že tělo objevili potápěči. Podle Demingse nebyl chlapec aligátorem roztrhán.

Incident se stal u laguny Seven Seas, která je součástí rozsáhlého Disneyho komplexu a jejíž maximální hloubka sahá do čtyř metrů. Cedule tu zakazují koupání. Rodina pocházející z Nebrasky, která má tři děti, se v době neštěstí pohybovala u hotelu Disney Grand Floridian. Společnost Disney uvedla, že ji událost hluboce zasáhla. Ve středu navíc oznámila, že kvůli útoku uzavírá všechny pláže v orlandském resortu.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz