Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvounohý pes: symbol naděje pro zmrzačené vojáky a host talkshow

Magazín

  11:39
WASHINGTON - Sedmiletá fenka Faith, která se narodila bez předních nohou, se díky trpělivosti a péči svých majitelů naučila chodit pouze po zadních. Nyní je nadějí a inspirací pro hendikepované americké vojáky, které navštěvuje v nemocnicích.

Dvounohá fenka Faith. foto: Reprofoto

Uvedl to server telegraph.co.uk. Kříženec rasy labradora a čau-čau Faith se narodila postižená a její matka se o ni odmítla starat. Ujal se jí tehdy desetiletý Reuben Stringfellow a přinesl ji domů. On a jeho matka Jude se o štěně starali, první měsíce ho museli všude nosit.

Nakonec se však díky trpělivosti, lásce a burákovému máslu, které dostávala fenka za odměnu, Faith naučila chodit vzpřímeně na zadních nohách. Dnes sedmiletá fenka uhání kolem obchodů a překypuje životem a sebedůvěrou.

První krůčky učinila v březnu 2003 a od té doby je pravidelným hostem amerických talk show. Stala se také symbolem naděje pro zraněné vojáky.

Jude Stringfellowová založila webové stránky věnované jejich malé fence a denně dostává více než 200 dopisů a e-mailů. Fanoušci Faith říkají, že jim dodává naději.

"Faith mi ukázala, že (...) to není tělo, co jsme, ale duše, kterou máme," napsal na webu jeden Kanaďan z Montrealu.

Stringfellowová pravidelně vodí Faith na návštěvu do nemocnic veteránů v celých Spojených státech. K této činnosti ji inspirovala služba jejího syna v americké armádě v Iráku. V rozhovoru pro AP uvedla, že fenka vojáky rozveseluje a odvádí jejich myšlenky od války.

"Prostě chodí kolem nich, štěká a směje se a vypadá potěšeně, že je všechny vidí. Někteří mi potřesou rukou a poděkují mi, jiní pohladí Faith na hlavě. Zažíváme hodně srdečnosti a opravdu hlubokých emocí," popsala Jude Stringfellowová.

Autoři: ,
Témata: Irák, Kanada, USA, YouTube

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat