12. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Estonský pár dostal pokutu za sex v indonéském chrámu

Žena v punčochách (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena v punčochách (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

JAKARTA Úřady na indonéském ostrově Bali zvažují vyvěsit na hinduistické chrámy upozornění, že se ve svatyních nesmí provozovat sex. Přiměl je k tomu vášnivý estonský pár, který byl v jednom z místních chrámů přistižen při činu.

Indonéská policie předvolala Estonce k výslechu poté, co je při pohlavním styku v chrámě ve vesnici Saraseda našli mládežničtí vůdci, kteří šli zkontrolovat, jak postupují opravy svatyně.

"Tvrdili, že skutečně netušili, že v chrámech na Bali je sex zakázán. Tak jsme je propustili a nechali jsme na vedoucích představitelích vesnice, aby rozhodli, jak případ řešit," řekl Hadi Purnomo, šéf policie okresu Gianyar. "Nakonec vesnice stanovila, že uspořádá očistný rituál, a nařídila provinilcům zaplatit 20 milionů rupií (asi 40 000 korun) na jeho financování," dodal.

Estonská dvojice se přiznala, že před pohlavním stykem použila také sprchu chrámu, a za své činy se omluvila. Představitelé okresu, kde se incident stal, nyní zvažují, zda mají vedle obvyklých cedulek zakazujících v chrámech jíst či kouřit přidat také nápisy "no sex".

Lidovky.cz, ČTK