16. června 2008 13:47 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Eva a Vašek to zkusí jako Nedvědi

PRAHA Pěvecké duo Eva a Vašek, které si prostřednictví teleshoppingu získalo velkou popularitu, chystá obří koncerty po širým nebem. Projekt vymyslel bavič a promotér Petr Novotný, který před 12 lety uspořádal koncert bratří Nedvědů na pražském Strahovském stadionu.

V květnu příštího roku odehraje duo tři vystoupení na úpatí hory Říp. Každý z koncertů bude mít kapacitu 35.000 lidí a příznivce této dvojice budou ze všech koutů Česka svážet speciálně vypravené autobusy, vlaky a letadla.

"Zastesklo se mi zase po něčem takovém, jako byl koncert bratří Nedvědů," poznamenal Novotný. Koncert Nedvědů v roce 1996 navštívilo na 60.000 lidí, na třech koncertech Evy a Vaška se podle kapacity místa může sejít až 105.000 fanoušků.

Z Ostravy vyšlou za dvojicí letadlo
Podle hudebního publicisty Vladimíra Vlasáka je tento projekt velmi odvážný. Dvojice totiž dosud vystupovala jen na malých pódiích. "Nevím, jestli se tento typ interpretů na takový velký koncert vůbec hodí. Jejich publikum je navíc zvyklé, že dvojice jezdí až za nimi, a obrovitost této akce by je mohla odradit," řekl.

Novotný si pronajal pole v blízkosti obce Krabčice. Tam chce svolat všechny příznivce dvojice, která v příštím roce oslaví 20 let existence.

Z 84 měst budou vypraveny speciální autobusy. "Připravujeme také zvláštní vlaky, z Ostravy poletí s fanoušky letadlo," řekl Novotný. Každý tisící návštěvník koncertu navíc získá poukaz na čtrnáctidenní dovolenou s Evou a Vaškem na Krétě.

Populární pěvecká dvojice, kterou tvoří životní partneři Eva Dvořáčková a Václav Ševčík, našla před několika lety díru na hudebním trhu. Se svou interpretací lidových i známých českých písniček si získala přízeň tisíců posluchačů. Jejich cílovou skupinou je převážně střední a starší generace.

Dvojice dosud koncertovala především v kulturních domech a menších koncertních sálech. Ševčík dnes novinářům řekl, že měsíčně odehrají v průměru 20 koncertů pro 500 lidí. Jejich desky se prodávají prostřednictvím teleshoppingu, podle médií jich prodali už půl milionu.
Lidovky.cz