Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 19 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Spálený tiket na dvě a půl miliardy? Falešného výherce prozradilo špatné datum

Neznámý muž spálil svůj  výherní ticket, sázenka je však falešná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neznámý muž spálil svůj výherní ticket, sázenka je však falešná. | foto: Reprofoto

PRAHA Květnový výherce rekordní částky 2,466 miliardy korun se k obnosu stále nepřihlásil. Na internetu se objevilo video, kdy potenciální výherce zapaluje svou sázenku. Prý nechce přijít o svou rodinu a přátele jako jiní výherci podobných obnosů, říká a škrtá sirkou.

,,Chci jít příkladem a ukázat něco, co ještě nikdo neudělal, většina mě bude mít za naprostého šílence,“ říká muž se zkresleným hlasem ve videu, které vyvěsil před několika dny na youtube.

,,Viděl jsem mnohokrát příběhy lidí, kteří vyhráli a změnilo jim to život, přišli o rodinu, ze
známých se stali žádostivé osoby, jež chtějí jenom peníze,“ v ruce drží papír s výsledky Eurojackpotu, poté vytahuje svůj výherní ticket, který se však neshoduje s originálem ticketu Sazky, byť je vytisknutý na papíru se znakem sázkové kanceláře a obsahuje i QR kód.

Propracovaná falešná sázenka

,,Někdo si s tím dal očividně práci, nicméně sázenka není pravá,“ hodnotí pro Lidovky.cz falešný ticket z videa mluvčí Sazky Václav Friedmann. ,,Je to podvrh, zaprvé je na sázence datum 13. května, přitom byla vítězná čísla vsazena 14. května, a když jsem si ticket blíž prohlédl, našel jsem na něm další detaily, které neodpovídají standardům Sazky,“ dodal.

K částce se stále nikdo nepřihlásil. Výherce má na vyzvednutí obnosu 14 dní, pokud se k němu sám nepřihlásí, peníze propadnou Sazce, jako tomu bylo u podobných případů.

Kampaň pro neznámého výherce

,,Budeme čekat týden, poté nejspíš sputíme kampaň, kde ho vyzveme, aby se nebál a přišel, přesně ještě nevíme, jak by měla kampaň vypadat, předpokládáme, že bychom nasadili kolegy a udělali rozhlasové spoty a apelovali na výherce prostřednictvím médií,“ popisuje Friedmann připravovanou akci.

Hned po zveřejnění výherních čísel a peněžní čásky, volali do Sazky falešní výherci. A i dál se někteří k obnosu stále hlásí.

Nepraví výherci hledali nejrůznější výmluvy, proč sázenku nemají, tvrdili například, že jim ticket rozžvýkal pes či snědly myši.

Lidé prosí výherce o peníze

Momentálně množí žádosti lidí, jež Sazku neustále kontaktují a prosí, aby předali jejich zprávy výherci, většinou chtějí pomoci ve svízelných situacích.

,,Psala paní, která se dostala do zacyklení splátek, které se neustále nabalují. Důchodkyně prosí o splacení dluhů, aby mohla v klidu žít. Dále píší rodiny s hendikepovanými dětmi žádající o zakoupení vozíku nebo matky samoživitelky.“

,,Vzkazy máme ve speciální složce, pokud se výherce objeví, tak mu je předáme, jak s nimi naloží, záleží jen na něm,“ řekl Friedmann.

REKORDNÍ EUROJACKPOT

Rekordní výhru v evropské loterii Eurojackpot 2,466 miliardy korun vyhrál sázející z Česka. Výherci běží lhůta 35 dní, během které se musí o svoji výhru přihlásit.

„Jakmile se výherce přihlásí a my ověříme jeho výherní sázenku, do 60 dní převedeme celou částku na jeho účet. Výhry v České republice nepodléhají zdanění, výherce tedy obdrží celou částku,“ uvedl Friedmann.

Čísla v Eurojackpotu se losují každý pátek večer v Helsinkách. V České republice jsou výhry vypláceny v českých korunách a jejich výše je dána aktuálním kurzem v den losování.

K zisku hlavní výhry musel sázející trefit sedm čísel, když pět z nich vybírá z 50 a zbylá dvě z deseti. Pravděpodobnost zisku prvního pořadí tak je jedna ku 95 milionům. Sázející z Česka bere dnešní výhru s čísly 12, 14, 18, 38 a 46 a dvojicí doplňkových čísel 9 a 10. Za jeden sloupec sázenky se platí 60 korun.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Pronájem bytu 2+kk s balkónem
Pronájem bytu 2+kk s balkónem

Hlavní, Hradec Králové - Nový Hradec Králové
13 000 Kč/měsíc