Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Spálený tiket na dvě a půl miliardy? Falešného výherce prozradilo špatné datum

Magazín

  12:10
PRAHA - Květnový výherce rekordní částky 2,466 miliardy korun se k obnosu stále nepřihlásil. Na internetu se objevilo video, kdy potenciální výherce zapaluje svou sázenku. Prý nechce přijít o svou rodinu a přátele jako jiní výherci podobných obnosů, říká a škrtá sirkou.

Neznámý muž spálil svůj výherní ticket, sázenka je však falešná. foto: Reprofoto

,,Chci jít příkladem a ukázat něco, co ještě nikdo neudělal, většina mě bude mít za naprostého šílence,“ říká muž se zkresleným hlasem ve videu, které vyvěsil před několika dny na youtube.

Výherce miliardové výhry se zatím neozval. Sazka ho bude hledat inzerátem

,,Viděl jsem mnohokrát příběhy lidí, kteří vyhráli a změnilo jim to život, přišli o rodinu, ze
známých se stali žádostivé osoby, jež chtějí jenom peníze,“ v ruce drží papír s výsledky Eurojackpotu, poté vytahuje svůj výherní ticket, který se však neshoduje s originálem ticketu Sazky, byť je vytisknutý na papíru se znakem sázkové kanceláře a obsahuje i QR kód.

Propracovaná falešná sázenka

,,Někdo si s tím dal očividně práci, nicméně sázenka není pravá,“ hodnotí pro Lidovky.cz falešný ticket z videa mluvčí Sazky Václav Friedmann. ,,Je to podvrh, zaprvé je na sázence datum 13. května, přitom byla vítězná čísla vsazena 14. května, a když jsem si ticket blíž prohlédl, našel jsem na něm další detaily, které neodpovídají standardům Sazky,“ dodal.

2,5 miliardy přinesl výherci náhodný tip. Sázel v Pardubickém kraji

K částce se stále nikdo nepřihlásil. Výherce má na vyzvednutí obnosu 14 dní, pokud se k němu sám nepřihlásí, peníze propadnou Sazce, jako tomu bylo u podobných případů.

Kampaň pro neznámého výherce

,,Budeme čekat týden, poté nejspíš sputíme kampaň, kde ho vyzveme, aby se nebál a přišel, přesně ještě nevíme, jak by měla kampaň vypadat, předpokládáme, že bychom nasadili kolegy a udělali rozhlasové spoty a apelovali na výherce prostřednictvím médií,“ popisuje Friedmann připravovanou akci.

Sázející z Česka vyhrál rekordní 2,5 miliardy korun v loterii Eurojackpot

Hned po zveřejnění výherních čísel a peněžní čásky, volali do Sazky falešní výherci. A i dál se někteří k obnosu stále hlásí.

Nepraví výherci hledali nejrůznější výmluvy, proč sázenku nemají, tvrdili například, že jim ticket rozžvýkal pes či snědly myši.

Lidé prosí výherce o peníze

Momentálně množí žádosti lidí, jež Sazku neustále kontaktují a prosí, aby předali jejich zprávy výherci, většinou chtějí pomoci ve svízelných situacích.

Stres, závist, rozpad vztahu... Výherce by měl miliardy tajit, míní psycholog

,,Psala paní, která se dostala do zacyklení splátek, které se neustále nabalují. Důchodkyně prosí o splacení dluhů, aby mohla v klidu žít. Dále píší rodiny s hendikepovanými dětmi žádající o zakoupení vozíku nebo matky samoživitelky.“

,,Vzkazy máme ve speciální složce, pokud se výherce objeví, tak mu je předáme, jak s nimi naloží, záleží jen na něm,“ řekl Friedmann.

REKORDNÍ EUROJACKPOT

Rekordní výhru v evropské loterii Eurojackpot 2,466 miliardy korun vyhrál sázející z Česka. Výherci běží lhůta 35 dní, během které se musí o svoji výhru přihlásit.

„Jakmile se výherce přihlásí a my ověříme jeho výherní sázenku, do 60 dní převedeme celou částku na jeho účet. Výhry v České republice nepodléhají zdanění, výherce tedy obdrží celou částku,“ uvedl Friedmann.

Čísla v Eurojackpotu se losují každý pátek večer v Helsinkách. V České republice jsou výhry vypláceny v českých korunách a jejich výše je dána aktuálním kurzem v den losování.

K zisku hlavní výhry musel sázející trefit sedm čísel, když pět z nich vybírá z 50 a zbylá dvě z deseti. Pravděpodobnost zisku prvního pořadí tak je jedna ku 95 milionům. Sázející z Česka bere dnešní výhru s čísly 12, 14, 18, 38 a 46 a dvojicí doplňkových čísel 9 a 10. Za jeden sloupec sázenky se platí 60 korun.

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury

Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...