1. srpna 2009 15:53 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Fotograf nafotil v kostele erotické snímky. Teď má na krku žalobu

Jeden ze snímků Andyho Craddocka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden ze snímků Andyho Craddocka. | foto: Reprofoto

LONDÝN Jedna anglická diecéze žaluje fotografa, kterého viní z rouhačství za to, že pořídil erotické snímky v kostelíku v Cornwallu na jihozápadě Anglie.

Třiačtyřicetiletý fotograf Andy Craddock čelí obvinění z narušení soukromého vlastnictví a z pořízení fotografií bez svolení diecéze, pod níž kostelík v malé vesnici patří. Craddock s několika modely využili starobylého prostoru ze 13. století k pořízení snímků, na nichž se modelky mají předvádět jen spoře oděny v eroticky dráždivých pózách, a to před oltářem, křížem a také na pozadí náhrobních kamenů přilehlého hřbitova.

"Církev odsuzuje užívání posvátného místa k takovým účelům," prohlásil mluvčí diecéze, když vysvětloval podání žaloby. Církevní místa nejsou podle jeho slov k takovým účelům stavěna a fotograf prý zcela úmyslně zneužil situace. "Vše, co vím, je, že mi hrozí trestním stíhání. Nerozumím tomu a nevím, koho by měly fotografie urážet, je to umění," nechal se slyšet fotograf Craddock.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz