31. ledna 2010 10:38 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Francouzi tvrdí, že G-bod existuje a Britové ho jen neumí najít

Orgasmus - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Orgasmus - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Několik týdnů po zveřejnění britského výzkumu, který vyvrátil existenci nepolapitelného bodu G, Francouzi jeho výsledky zpochybňují.

Účastníci gynekologické konference v Paříži označili britský výzkum za naprosto chybný a jeho autory obvinili z neúcty k ženám.Vědci z King's College zkoumali přes 1800 žen a zjistili, že u žádné z nich se známá erotogení zona prokazatelně najít nedá. Existenci bodu G pak označili za mýtus podporovaný módními časopisy a sexuálními terapeuty.  Čtěte také: Erotogenní G-bod je výmysl ženských časopisů, tvrdí vědci

Jejich kolegové z opačné strany La Manche ale - v duchu podpory obecné reputace Francouzů jako lepších milenců – oznámili, že Britové bod G pouze neumí najít.

Organizátor konference Sylvian Mimoun tvrdí, že bod G má asi 60% žen, je pouze nutné ho "objevit".

Mimoun dodal, že: "Při objevování vlastního těla se tato citlivá zóna stává čím dál tím funkčnější. Ale pokud se jí nikdy nedotkne žena ani nikdo jiný, pak pro ní nikdy nebude existovat."

Přední francouzský lékař Pierre Foldes kritizoval, že studii z King's College chybí důvěra v to, co říkají samy ženy. "Výsledky studie byly jednoznačně chybné, protože byly založeny čistě na genetických pozorováních. Je jasné, že ženská sexualita je proměnlivá. Neexistuje pouze prosté ano - ne nebo vypnout - zapnout," řekl.

Britská studie, která vyšla v Journal of Sexual Medicine, je založena na dotazníkových odpovědích 1804 žen mezi 23 a 83 roky. Všechny ženy byly z dvojčat, ať už jednovaječných či dvojvaječných.

Výzkum předpokládal, že pokud by bod G skutečně existoval, pak by ho měla mít obě dvojčata se stejnou genetickou výbavou, což se nepotvrdilo.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
PRO MILOVNÍKY AUT - ELEKTRO VÝVOJÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz