Čtvrtek 6. května 2021svátek má Radoslav 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Francouzi tvrdí, že G-bod existuje a Britové ho jen neumí najít

Orgasmus - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Orgasmus - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Několik týdnů po zveřejnění britského výzkumu, který vyvrátil existenci nepolapitelného bodu G, Francouzi jeho výsledky zpochybňují.

Účastníci gynekologické konference v Paříži označili britský výzkum za naprosto chybný a jeho autory obvinili z neúcty k ženám.Vědci z King's College zkoumali přes 1800 žen a zjistili, že u žádné z nich se známá erotogení zona prokazatelně najít nedá. Existenci bodu G pak označili za mýtus podporovaný módními časopisy a sexuálními terapeuty.  Čtěte také: Erotogenní G-bod je výmysl ženských časopisů, tvrdí vědci

Jejich kolegové z opačné strany La Manche ale - v duchu podpory obecné reputace Francouzů jako lepších milenců – oznámili, že Britové bod G pouze neumí najít.

Organizátor konference Sylvian Mimoun tvrdí, že bod G má asi 60% žen, je pouze nutné ho "objevit".

Mimoun dodal, že: "Při objevování vlastního těla se tato citlivá zóna stává čím dál tím funkčnější. Ale pokud se jí nikdy nedotkne žena ani nikdo jiný, pak pro ní nikdy nebude existovat."

Přední francouzský lékař Pierre Foldes kritizoval, že studii z King's College chybí důvěra v to, co říkají samy ženy. "Výsledky studie byly jednoznačně chybné, protože byly založeny čistě na genetických pozorováních. Je jasné, že ženská sexualita je proměnlivá. Neexistuje pouze prosté ano - ne nebo vypnout - zapnout," řekl.

Britská studie, která vyšla v Journal of Sexual Medicine, je založena na dotazníkových odpovědích 1804 žen mezi 23 a 83 roky. Všechny ženy byly z dvojčat, ať už jednovaječných či dvojvaječných.

Výzkum předpokládal, že pokud by bod G skutečně existoval, pak by ho měla mít obě dvojčata se stejnou genetickou výbavou, což se nepotvrdilo.

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...