Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Francouzům se narodily děti Američané, rozhodl soud

Magazín

  19:00
PAŘÍŽ - Francouzský kasační soud rozhodl, že dvojčata, která francouzským rodičům porodila náhradní matka ve Spojených státech, nedostanou francouzské občanství. Nejvyšší francouzská soudní instance tak potvrdila rozsudek nižšího soudu.
Novorozená dvojčata - ilustrační foto

Novorozená dvojčata - ilustrační foto foto: Shutterstock

Manželský pár Mennessonových usiluje o přiznání francouzského občanství pro Isu a Léu už deset let. Dívkám je jedenáct, narodily se v Kalifornii. V dokladech o narozeni jsou jako jejich rodiče uvedeni Mennessonovi. Podle internetových stránek francouzských médií jsou manželé rozsudkem zdrceni, ale chtějí se ještě odvolat k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Francouzské právo považuje náhradní mateřství za nelegální. Podle listu Le Parisien posuzují francouzské soudy asi patnáct takových případů. Jde o děti porozené náhradními matkami například na Ukrajině, v Indii a v Belgii.

U dětí narozených ve Spojených státech je situace specifická v tom, že děti automaticky získávají americké občanství, napsal list.

Autor:

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat