Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Francouzům se narodily děti Američané, rozhodl soud

Magazín

  19:00
PAŘÍŽ - Francouzský kasační soud rozhodl, že dvojčata, která francouzským rodičům porodila náhradní matka ve Spojených státech, nedostanou francouzské občanství. Nejvyšší francouzská soudní instance tak potvrdila rozsudek nižšího soudu.
Novorozená dvojčata - ilustrační foto

Novorozená dvojčata - ilustrační foto foto: Shutterstock

Manželský pár Mennessonových usiluje o přiznání francouzského občanství pro Isu a Léu už deset let. Dívkám je jedenáct, narodily se v Kalifornii. V dokladech o narozeni jsou jako jejich rodiče uvedeni Mennessonovi. Podle internetových stránek francouzských médií jsou manželé rozsudkem zdrceni, ale chtějí se ještě odvolat k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Francouzské právo považuje náhradní mateřství za nelegální. Podle listu Le Parisien posuzují francouzské soudy asi patnáct takových případů. Jde o děti porozené náhradními matkami například na Ukrajině, v Indii a v Belgii.

U dětí narozených ve Spojených státech je situace specifická v tom, že děti automaticky získávají americké občanství, napsal list.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat