14. listopadu 2011 12:15, aktualizováno  14:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Gorilí sameček Tano už je ve Stuttgartu, sdělila zoo

Gorilí mládě v inkubátoru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gorilí mládě v inkubátoru | foto: ČTK

Pražská zoologická zahrada vybrala jméno pro gorilí mládě, které se v úterý narodilo samici Bikiře. "Pojmenovali jsme jej Tano, což ve svahilštině znamená 'pátý'," uvedla mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová. Nyní už je sameček ve Stuttgartu, kde ho čeká náhradní rodina.

Mládě je pravděpodobně sameček, jistotu ale chovatelé budou mít nejspíš až za rok. Krátce po narození Bikira své mládě odložila. Ošetřovatelé se matku několikrát pokoušeli přimět, aby Tana vzala zpátky, ale nepodařilo se.

ČTĚTE TAKÉ:


Bikira, kterou vychovali lidé, nevěděla, jak se o svého potomka postarat. Zoo se proto rozhodla mládě umístit v jiné zoo v zahraničí. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek právě potvrdil, že gorilí mládě bylo úspěšně převezeno do Stuttgartu "Bude tam skupina goril vhodnější pro přijetí, než je ta naše," vysvětlil.

Prvním gorilou, která přišla na svět v pražské zoo je samička Moja. Loni v prosinci oslavila své šesté narozeniny. Její matkou je Kijivu, která porodila ještě další dvě mláďata. Kijivu je také jediná samice v pražské zoo, která odchovala své potomky. Mládě další samice Kamby uhynulo před čtyrmi lety při porodu.

vefVeronika Berná, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.