Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Halloween ve znamení ropné havárie. Obleky lidí z BP jdou na dračku

Magazín

  16:50
NEW YORK - Hlavní celebritou nadcházejícího Halloweennu bude v USA pravděpodobně zpěvačka Lady Gaga. Její šaty z hovězího masa, v nichž vystoupila na předávání cen MTV, se staly oblíbenou předlohou pro strašidelné masky. Dalším hitem mezi kostýmy je ropou potřísněný zelený overal pracovníka firmy BP, která je zodpovědná za letošní ekologickou katastrofu v Mexickém zálivu.

Ilustrační foto. foto: ČTK

Maska připomínající nejhorší civilní ropnou havárii je populární především v jižních státech USA, které se z následků ekologické katastrofy ještě zcela nezotavily. Podle obchodu Fun World, který kostým prodává, zelené obleky doslova mizí z regálů, napsal deník The New York Times.

Kostým ropou potřísněného pracovníka firmy BP je letošním hitem Halloweenu."Unikátní je to, že (maska) spojuje hrůzu Halloweenu s tematikou katastrofy," prohlásil jeden z majitelů obchodu Alan Geller. Firma podle něj vyrobí na 10 tisíc ostýmů a část peněz, které za ně utrží, hodlá věnovat obětem ropné havárie.

Lidem se ale může zdát, že 40 dolarů (asi 720 korun) za poměrně jednoduchý kostým je příliš. Tím spíš, že v ceně nejsou hasák ani mrtvá ryba, které ukazuje nabídkový leták, podotýká The New York Times. Podle listu tak pracovník BP možná nevystoupá do čela nejprodávanějších kostýmů, kterým pravidelně vévodí Superspermie.

V poslední říjnový večer ale do amerických ulic kromě tradičních strašidel a děsivých zjevů inspirovaných současnými událostmi vyrazí také karikatury politiků. Loni byli populární především zombie s rysy neúspěšné kandidátky na viceprezidentku Sarah Palinové a Barackula, tvor vytvořený spojením prezidenta Baracka Obamy a legendárního upíra Drákuly.

Děti se nejspíš spokojí i s klasickými upíry, smrťáky či čarodějnicemi a využijí legendami opředeného temného svátku ke koledování, z něhož si přinášejí domů kilogramy sladkostí.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat