Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hillary a Bill natočili klip

NEW YORK Bývalý americký prezident a kandidátka na příští hlavu státu si zahráli ve videoklipu, který má Hillary Clinotonové přilákat voliče a získat peníze na její volební kampaň. V krátkém klipu Clintonovi parodují závěrečnou scénu z populárního amerického televizního seriálu Rodina Sopranů, který za mimořádné pozornosti amerických diváků skončil před týdnem.

Stejně jako v posledním díle seriálu usedá hlava rodiny (mafián Tony Soprano), v tomto případě senátorka Hillary Clintonová, ke stolu v restauraci, vybírá z hudebního automatu na stole píseň a vyhlíží ke dveřím. Přichází herec ve vedlejší roli, Bill Clinton, a začínají si povídat - o tom, jakou zvolit písničku nebo jak probíhá volební kampaň. „Už jsem nám objednala,“ ukazuje Hillary Billovi košíček s nakrájenou mrkví.


„Žádná smažená cibule?“ ptá se smutně bývalý prezident a chroupá mrkev. V původní scéně seriálu o Sopranových jsou na stole samozřejmě cibulové kroužky, ale po srdeční příhodě a operaci musí bývalý prezident jíst zdravě. „Dávám na tebe pozor,“ vysvětluje ve scénce Hillary a s pohledem na hodinky se ptá, kde je dcera Chelsea. Střih na parkoviště ukazuje kolo auta narážející do obrubníku. „To víš, podélné parkování,“ odvětí Bill.

Velké finále Klip byl natočen k uvedení hlavní písně, která bude provázet celou volební kampaň senátorky Clintonové. Anketa o výběr hudby přilákala na její internetovou stránku prý přes milion návštěvníků, z nichž 200 000 hlasovalo.

„Tak která vyhrála?“ ptá se Bill Clinton. „Každý v Americe chce vědět, jak to skončí.“ A Hillary na to: „Připraven?“ Do hudebního automatu vhodí čtvrťák - a místo hudby obrazovka ztmavne, přesně jako na konci posledního dílu The Sopranos. Poté se objeví oznámení, že vítěze najdou diváci na kandidátčině webové stránce. Spolu s tím si přečtou výzvu, aby přispěli na její volební kampaň.

Od úterý, kdy byl klip zveřejněn, už vešlo ve známost, že vyhrála skladba You & I v podání kanadské zpěvačky Céline Dionové.

Ve videoklipu je několik narážek na seriál. Doprovází jej například stejná hudba jako poslední díl a v jedné scéně se dokonce objeví herec Vince Curatola, který v Rodině Sopranových hrál šéfa newyorské mafie Johnnyho „Sacka“ Sacramoniho. Clintonovy v klipu pozoruje a pak na ně vrhne významně výhrůžný pohled.

Internetoví odborníci soudí, že Clintonovi měli výborný nápad. „Jen zřídka vidíte kandidátem natočené video, které vás přinutí posadit se a nahlas se smát,“ ocenil klip viceprezident pro internetovou reklamu společnosti MSHC Partners Michael Bassik.

Soutěž k výběru písně a scénka upozorňují podle znalců na rostoucí význam internetu jako nástroje pro volební kampaň. Napomáhá k těsnějšímu spojení s voliči a zároveň za minimální náklady láká k příspěvkům do volební pokladny.
Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...