Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hillary a Bill natočili klip

Magazín

  11:02
NEW YORK - Bývalý americký prezident a kandidátka na příští hlavu státu si zahráli ve videoklipu, který má Hillary Clinotonové přilákat voliče a získat peníze na její volební kampaň. V krátkém klipu Clintonovi parodují závěrečnou scénu z populárního amerického televizního seriálu Rodina Sopranů, který za mimořádné pozornosti amerických diváků skončil před týdnem.

Záběry z klipu Hillary Clintonové. foto: čtk, accesshollywood.com//koláž Šimon//

Stejně jako v posledním díle seriálu usedá hlava rodiny (mafián Tony Soprano), v tomto případě senátorka Hillary Clintonová, ke stolu v restauraci, vybírá z hudebního automatu na stole píseň a vyhlíží ke dveřím. Přichází herec ve vedlejší roli, Bill Clinton, a začínají si povídat - o tom, jakou zvolit písničku nebo jak probíhá volební kampaň. „Už jsem nám objednala,“ ukazuje Hillary Billovi košíček s nakrájenou mrkví.


„Žádná smažená cibule?“ ptá se smutně bývalý prezident a chroupá mrkev. V původní scéně seriálu o Sopranových jsou na stole samozřejmě cibulové kroužky, ale po srdeční příhodě a operaci musí bývalý prezident jíst zdravě. „Dávám na tebe pozor,“ vysvětluje ve scénce Hillary a s pohledem na hodinky se ptá, kde je dcera Chelsea. Střih na parkoviště ukazuje kolo auta narážející do obrubníku. „To víš, podélné parkování,“ odvětí Bill.

Velké finále Klip byl natočen k uvedení hlavní písně, která bude provázet celou volební kampaň senátorky Clintonové. Anketa o výběr hudby přilákala na její internetovou stránku prý přes milion návštěvníků, z nichž 200 000 hlasovalo.

„Tak která vyhrála?“ ptá se Bill Clinton. „Každý v Americe chce vědět, jak to skončí.“ A Hillary na to: „Připraven?“ Do hudebního automatu vhodí čtvrťák - a místo hudby obrazovka ztmavne, přesně jako na konci posledního dílu The Sopranos. Poté se objeví oznámení, že vítěze najdou diváci na kandidátčině webové stránce. Spolu s tím si přečtou výzvu, aby přispěli na její volební kampaň.

Od úterý, kdy byl klip zveřejněn, už vešlo ve známost, že vyhrála skladba You & I v podání kanadské zpěvačky Céline Dionové.

Ve videoklipu je několik narážek na seriál. Doprovází jej například stejná hudba jako poslední díl a v jedné scéně se dokonce objeví herec Vince Curatola, který v Rodině Sopranových hrál šéfa newyorské mafie Johnnyho „Sacka“ Sacramoniho. Clintonovy v klipu pozoruje a pak na ně vrhne významně výhrůžný pohled.

Internetoví odborníci soudí, že Clintonovi měli výborný nápad. „Jen zřídka vidíte kandidátem natočené video, které vás přinutí posadit se a nahlas se smát,“ ocenil klip viceprezident pro internetovou reklamu společnosti MSHC Partners Michael Bassik.

Soutěž k výběru písně a scénka upozorňují podle znalců na rostoucí význam internetu jako nástroje pro volební kampaň. Napomáhá k těsnějšímu spojení s voliči a zároveň za minimální náklady láká k příspěvkům do volební pokladny.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat