Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Historická souprava Ostravanu vyjede koncem října na retrojízdu

Magazín

  7:30
PRAHA - Speciální retrovlak složený z historické soupravy expresu Ostravan vyjede ve středu 26. října na zážitkovou jízdu z Prahy do Ostravy a zpět. V čele vlaku bude motorová lokomotiva Kyklop, celá jízda včetně občerstvení se ponese v duchu 80. let minulého století. České dráhy o tom informovaly na svém webu. Jízdenka vyjde na 1590 korun, v ceně je zahrnuta vedle jízdenky do druhé třídy také snídaně a večeře ve vlaku a vstup do areálu Dolní Vítkovice.

Historická lokomotiva (ilustrační foto). foto: Vaclav Vyskocil

Ve vlaku bude cestujícím nabízeno občerstvení ve stylu 80. let. „Při nástupu dostanete obloženou žemli a turistický salám. K snídani si můžete dopřát míchaná vejce na cibulce nebo párek s hořčicí. Na zpáteční cestě si lze dát k večeři krupicovou polévku s vejcem, srbské žebírko s rýží a Metro dezert,“ uvedly České dráhy.

Z pražského Hlavního nádraží vyjede vlak v 08:16, stavět bude v Pardubicích a Olomouci. Na stanici Ostrava-střed dorazí ve 12:31, o deset minut později zastaví v Dolních Vítkovicích. V 17:50 se retrovlak vydá zpátky do Prahy, kam dorazí ve 22:25. Jízdenky lze zakoupit v pokladnách Českých drah, nikoliv přes e-shop.

Rychlíky na trase mezi pražským Wilsonovým a ostravským hlavním nádražím jezdily už od prosince 1945, název Ostravan dostaly v květnu 1946. Ostravan se za minulého režimu stal chloubou železnice. Na konci roku 2011 byl zrušen, ale v roce 2014 ho České dráhy znovu nasadily do provozu. Trasu z Prahy do Ostravy nyní zvládá za tři hodiny a 30 minut, zatímco Pendolino za tři hodiny a čtyři minuty.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat