26. července 2009 17:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hit westernového městečka - půjčovna koz, se kterými se chodí na procházku

Kozy - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kozy - ilustrační foto | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BOSKOVICE Jednou z největších atrakcí westernového městečka v Boskovicích na Blanensku je vedle kovbojské show, divadelních představení o náčelníkovi Vinnetouovi nebo elektrického býka Karla půjčovna koz.

Tato zvířata si zájemci mohou vypůjčit a na provázku si je povodit ulicemi městečka. Půjčovna má stádo 30 koz. Je o ně takový zájem, že se na ně občas stojí fronty, řekl dnes šerif westernového městečka Luboš Jerry Procházka.

Za půjčení kozy zaplatí zájemce 30 korun. Ke každému zvířeti na provázku obdrží šťavnatou zelenou větvičku, která každé mlsné koze dodá chuť vyrazit si s turisty na procházku.

Každý je také poučen, aby kozy nepřikrmoval dobrotami, po nichž obvykle bývá těmto zvířatům špatně. Úkolem šerifa je pak občasná kontrola.

"Provinilec, který neuposlechne, může být potrestán odebráním kozy," pohrozil s úsměvem Procházka.

O půjčování koz mají zájem hlavně děti. Atrakcí jsou především pro ty z města. Některé prý až po návštěvě v Boskovicích zjistí, jaký je vlastně rozdíl mezi kozou a ovcí.

ČTK, Lidovky.cz