Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hit westernového městečka - půjčovna koz, se kterými se chodí na procházku

Magazín

  17:34
BOSKOVICE - Jednou z největších atrakcí westernového městečka v Boskovicích na Blanensku je vedle kovbojské show, divadelních představení o náčelníkovi Vinnetouovi nebo elektrického býka Karla půjčovna koz.
Kozy - ilustrační foto

Kozy - ilustrační foto foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Tato zvířata si zájemci mohou vypůjčit a na provázku si je povodit ulicemi městečka. Půjčovna má stádo 30 koz. Je o ně takový zájem, že se na ně občas stojí fronty, řekl dnes šerif westernového městečka Luboš Jerry Procházka.

Za půjčení kozy zaplatí zájemce 30 korun. Ke každému zvířeti na provázku obdrží šťavnatou zelenou větvičku, která každé mlsné koze dodá chuť vyrazit si s turisty na procházku.

Každý je také poučen, aby kozy nepřikrmoval dobrotami, po nichž obvykle bývá těmto zvířatům špatně. Úkolem šerifa je pak občasná kontrola.

"Provinilec, který neuposlechne, může být potrestán odebráním kozy," pohrozil s úsměvem Procházka.

O půjčování koz mají zájem hlavně děti. Atrakcí jsou především pro ty z města. Některé prý až po návštěvě v Boskovicích zjistí, jaký je vlastně rozdíl mezi kozou a ovcí.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!