Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hitem amerických Vánoc budou levné, roztomilé hračky

Magazín

  14:07
NEW YORK - Nejoblíbenější hračkou letošních Vánoc by se mohly stát malé figurky batolat a zvířat, které se podobně jako hračky z automatů prodávají v plastové kouli. Soudí tak američtí znalci oboru Jim Silver a Christopher Byrne, kteří takzvané Squinkies zařadili do seznamu 16 hraček, jež by letos mohly nejvíc bodovat, uvedla agentura Reuters.

Squinkies foto: Reprofoto

Měkké barevné figurky Squinkies od firmy Blip Toys slouží také jako násadka na tužky a je možné je dokupovat do kolekcí. Podle obou odborníků by mohly následovat úspěch loňského vánočního hitu křečků Zhu-Zhu Pets.

"Nikdy nepodceňujte sílu roztomilého," řekl podle Reuters Byrne, který se svým kolegou Silverem vytváří seznamy předpokládaných hitů mezi hračkami více než deset let.

Sing-A-Ma-JigHračky pro americké děti

Letos na seznam, který pečlivě sledují analytici a ředitelé velkých hračkářství, zařadili například barevné figurky Zoobles od Spin Master, výrobky společnosti Lego nebo "mluvící" plyšáky Sing-A-Ma-Jig, autíčka na dálkové ovládání nebo strašidelné panenky od Mattelu. Právě v posledním případě zmínil šéfredaktor TimetoPlayMag.com Silver v souvislosti s popularitou upírských filmů pro mladé načasování trendu, který ještě před pěti lety podle něj nemusel fungovat.

Oba tvůrci však v seznamu upozornili také na inovativní hračky. Je jí například lepenková elektrická kytara Paper Jamz od firmy Wowwee, která vytváří hudbu pomocí skrytých senzorů citlivých na dotyk.

ZooblesHračky pro americké děti

I když hospodářská recese v USA oficiálně odeznívá, Silver a Byrne předpokládají, že cena bude pro většinu obchodníků nadále důležitá. Méně než 30 dolarů (asi 530 korun) proto stojí 11 ze 16 předpokládaných vánočních hitů. Mezi nejdražší se zařadily elektronická čtečka knih pro děti od VTech Holdings za 60 dolarů (asi 1070 korun) nebo vzdělávací "gameboy" Leapster Explorer od LeapFrog Enterprises za 70 dolarů (asi 1250 korun), na kterém lze číst knihy nebo nahrávat video.

Podle Reuters lze letos v závěru roku, která je pro prodejce hraček nejvýznamnějším obdobím, čekat ostrou soutěž. Hračkářství jako Toys R Us nebo americká maloobchodní společnost Sears Holdings oznámily, že otevřou dalších asi 600 prodejen, respektive další prodejny hraček v 85 svých obchodních domech. Výzkum trhu od společnosti NPD Group navíc ukázal, že maloobchodní prodej hraček za 12 měsíců k letošnímu srpnu stoupl jen o 0,4 procenta, napsala Reuters.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat