Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hitlerovy akvarely se prodaly za 115.000 liber

Magazín

  9:28aktualizováno  19:36
LONDÝN - Jednadvacet akvarelů a dvě skici byly dnes v Británii vydraženo za 115.000 liber. Na tom by nebylo nic zvláštního, nebýt jejich autora: je jím bývalý nacistický vůdce Adolf Hitler.

"Kostel v Preux-au-Bois" foto: ČTK

Kolekce obrázků nebyla prodána jako celek, ale individuálně v cenách od 3200 liber do 10.500 liber. Této nejvyšší ceny dosáhl akvarel Kostel v Prés-au-Bois. Celkově se umělecké předměty prodaly za dvakrát více, než se očekávalo, napsala agentura AP.

Akvarely objevili v Belgii
Dražbu nakrátko přerušila akce výtržníků: muž převlečený za Hitlera začal vykřikovat "třetí říše" a "Mussolini", než jej ochranka vyvedla.

Hitlerovy obrazy se již v minulosti dražily, nynější kolekce maleb německého nacistického vůdce je ale jedna z největších, jaké se dostaly na trh. Sada se našla na půdě jistého domu v Belgii, kde ji zřejmě v roce 1919 nechala při návratu domů rodina válečných uprchlíků z Francie.

Hitler obrázky namaloval pravděpodobně během zimních měsíců, které v letech 1916 až 1918 trávil jako desátník německé armády ve francouzském městě Le Quesnoy poblíž hranic s Belgií. Malby nesou jeho signatury.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat