7. listopadu 2007 21:40 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hledáme herce. Zn.: Zdeformované

D'Tan, postava ze seriálu Star Trek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy D'Tan, postava ze seriálu Star Trek | foto: Startrek.comReprofoto

LOS ANGELES Komparzisty s "ojedinělými" rysy hledají producenti nového celovečerního filmu Star Trek, který naváže na legendární vědeckofantastický seriál. Studio oznámilo, že má zájem o lidi s unikátními tělesnými znaky, jako jsou například "dlouhý krk, malá hlava, vypoulené oči, velké čelo a obrovské uši".

Statisté musí také souhlasit s tím, že si nechají vyholit obočí ve stylu obyvatel planety Vulcan z kultovního sci-fi seriálu. Konkurz se bude konat v sobotu v Kalifornii. Ti, kteří v něm uspějí, dostanou šanci zahrát si kadety vojenské flotily.

"Je to impozantní projekt a my hledáme ty nejneobvyklejší a nejzajímavější tváře, které bychom do tohoto filmu začlenili," stojí v pozvánce k účasti na castingu.

Hledají se i extrémně obyčejní herci
Mezi některými požadovanými obličejovými rysy jsou neobyčejně velká hlava, daleko od sebe nebo blízko sebe posazené oči, nadměrně veliké nebo naopak maličké uši či nos, deformity obličeje, výrazné lícní kosti. Vítáni jsou prý také fantasticky pohlední nebo extrémně obyčejně vyhlížející lidé. "Všichni musí být štíhlí, atletické postavy, fit. Kostýmy budou těsně přiléhavé. Všechny délky vlasů u mužů i žen jsou vítány," dodává pozvánka.

Kapitána vesmírné lodi Enterprise Jamese T. Kirka podle společnosti Paramount ztvární nepříliš známý americký herec Chris Pine. Ten si už zahrál malou roli v loňském americkém snímku Sejmi eso či v komedii Jen trošku štěstí z roku 2006.

Role šéflékaře Leonarda Horatia McCoye se v novém Star Treku ujme novozélandský herec Karl Urban, kterého diváci znají třeba z filmové trilogie Pán prstenů. V té si zahrál roli velitele rohanských jezdců Eomera, která ho katapultovala mezi herecké hvězdy.

Film bude režírovat J.J. Abrams, držitel několika cen Emmy, který má na kontě třeba televizní seriál Ztraceni. Snímek, který bude vyprávět příběh členů posádky Enterprise ještě za dob studií, by se měl do kin dostat v prosinci 2008.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz