15. února 2010 21:19 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hluchého výherce 225 milionů museli ukrýt před prosebníky

Loterie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Loterie (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

JOHANNESBURG Hluchý uklízeč, který v jihoafrické loterii vyhrál 91 milionů randů (přes 225 milionů korun), musel před davy příbuzných, přátel i úplně neznámých lidí, kteří ho žádali o peníze, s rodinou utéct. Napsala to dnes agentura Reuters.

Dvaapadesátiletý neslyšící uklízeč v železářství Stanley Philander pohádkovou sumu vyhrál v pátek. Výherce a jeho rovněž hluchá žena Diana poté jihoafrickému listu řekli, že jsou zaplaveni žádostmi o peníze.

Dřevěnou chatrč na zahradě domu příbuzných, ve které na předměstí Kapského Města žili, pak opustili. Podle jedné z příbuzných, kterou jihoafrický deník The Star a další média citovala, zástupci jihoafrické státní loterie rodinu v neděli převezli na neznámé místo.

Mluvčí jihoafrické státní loterie Gidani dnes řekla, že není vždy snadné ustát změnu, kterou milionový jackpot přináší. Společnost tak zaměstnává profesionály, kteří lidem pomáhají se s náhlou výhrou vyrovnat.

Multimilionáři se od loňského října, kdy se v této loterii poprvé losovalo, stali čtyři lidé. Od konce apartheidu v JAR v roce 1994 žijí v chudobě miliony černých Jihoafričanů.

Lidovky.cz, ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.