13. května 2009 10:42 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Holčička si nesměla vzít do letadla méďu

Alba Apreciado-Perisová se svým méďou jménem Bebe. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alba Apreciado-Perisová se svým méďou jménem Bebe. | foto: Reprofoto

LONDÝN Šestileté děvčátko si nesmělo vzít svého plyšového medvídka na palubu letadla britské nízkonákladové letecké společnosti EasyJet. Horlivá letištní úřednice totiž při odbavení hračku označila za nadměrné zavazadlo.

Plačící holčičce Albě Apreciado-Perisové podle listu Daily Mail řekla, že méďa Bebe je příliš velký, než aby si ho při nedávném letu z Glasgowa do Stanstedu mohla nechat v kabině letadla.

Huňatý méďa, kterého Alba dostala jako dárek, byl zabalen v igelitové tašce, kterou úřednice klasifikovala jako zavazadlo navíc. Ohromené matce dívenky Amparo Peris-Bordesové pak sdělila, že bude muset za úschovu plyšáka zaplatit devět liber (asi 270 korun).

Po bouřlivé diskusi rozhořčená osmatřicetiletá matka nešťastné holčičky dospěla k závěru, že jediný způsob, jak medvídka dopravit zpátky domů do Willinghamu v hrabství Cambridgeshire, je poslat ho poštou.

"Byla jsem naprosto šokovaná, když řekli, že si Alba nemůže vzít hračku do letadla," postěžovala si Amparo Peris-Bordesová, publicistka, která se do Británie přestěhovala před několika lety ze Španělska. "Nesla jsem si přes ruku rozměrný nepromokavý plášť, který byl mnohem větší než medvídek, a ten jsem si s sebou na palubu letadla vzít směla. Byla to ukázka naprostého nedostatku zdravého selského rozumu."

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRO SERVISNÍ TECHNIK

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihočeský kraj
nabízený plat: 22 000 - 27 000 Kč