Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hollande proslavil helmu, v níž chodil na schůzky s tajnou láskou

Magazín

  7:00
PAŘÍŽ - Motocyklistická helma, v níž francouzský prezident François Hollande chodil na tajné milostné schůzky s herečkou Julií Gayetovou, se ve Francii rychle stala prodejním hitem. Model dokonce dostal nové označení "Président".

Francouzský prezident François Hollande hovoří k novinářům na tiskové konferenci v Paříži. foto: Reuters

"Tento model byl najednou rozprodán," řekl agentuře DPA šéf distribuční společnosti D3T Thomas Thumerelle. Během 24 hodin se údajně prodá asi 1000 kusů, což je desetkrát více než obvykle.

ČTĚTE TAKÉ:

Bezplatná reklama

Helma značky Dexter se prodává za 199 eur (asi 5500 Kč). Výrobní firma prezidentovi za bezplatnou reklamu poděkovala v novinovém inzerátu se slovy "Děkujeme, pane prezidente, že jste si naši helmu vybral pro ochranu své bezpečnosti."

Přilba se stala slavnou díky sérii fotografií, které v polovině ledna otiskl francouzský bulvární časopis Closer. Fotografie odhalily údajnou milostnou aféru devětapadesátiletého šéfa Elysejského paláce s jednačtyřicetiletou herečkou.

Bulvární magazín Closer.

Podle magazínu se jedna z posledních schůzek odehrála na Nový rok, kdy prezident s helmou na hlavě přijel k obydlí herečky na skútru.

Hollande mezitím pouze přiznal, že jeho vztah s oficiální životní partnerkou, osmačtyřicetiletou novinářkou Valérií Trierweilerovou, prochází krizí. Dosavadní první dáma strávila po zveřejnění aféry několik dní v nemocnici.

Autoři: ,