8. ledna 2013 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Policie zabavila zlatý kalašnikov a dva stříbrné zásobníky

Honduraská policie zabavila zlatem vykládaný kalašnikov  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Honduraská policie zabavila zlatem vykládaný kalašnikov | foto: Reuters

TEGUCIGALPA Zbraň, která je víc šperkem než nástrojem k zabíjení, zabavila honduraská policie. Samopal AK-47 je vykládaný zlatem a drahými kameny, patří k němu dva stříbrné zásobníky a jeho cena je odhadována na více než 50 000 dolarů (asi 974 000 korun).

Patřil patrně pašerákům drog, napsal zpravodajský server BBC News.

Policie dostala neupřesněný tip, který ji zavedl ke skrýši obsahující krom zlatého samopalu také řadu dalších zbraní, vojenského vybavení a falešných pasů. Nechyběly mezi nimi granátomety a granáty, brýle na noční vidění, neprůstřelné vesty, bajonety a stovky zásobníků. Při zátahu na ranči 300 kilometrů od hlavního města Tegucigalpy byly zadrženy dvě osoby.

Na zlaté zbrani se našlo gravírování spojované s drogovým gangem Malverde, který je údajně napojen na mexický drogový kartel Zetas.

Podle údajů OSN je Honduras na prvním místě pochmurného žebříčku s nejvyšším počtem vražd na světě. Na každých 100 000 obyvatel připadalo v roce 2011 téměř 92 zavražděných.

Lidovky.cz, ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz