15. února 2019 4:08 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

IKEA vynechala na své mapě Nový Zéland, schytala za to kritiku

IKEA vynechala na své mapě Nový Zéland, schytala za to kritiku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy IKEA vynechala na své mapě Nový Zéland, schytala za to kritiku | foto: IKEA

WELLINGTON Švédská nábytkářská firma IKEA rozlítila uživatele sociálních sítí svou mapou světa, na které chybí Nový Zéland. Opominutí si všiml jeden americký zákazník, který pak kvůli tomu firmu pranýřoval na sociálních sítích. Ke kritice se okamžitě připojila řada novozélandských obyvatel, kteří se cítili chybou dotčeni. IKEA se poté za omyl omluvila, napsal server BBC.

IKEA mapu světa prodává pod názvem Björksta ve svých obchodech po celém světě, včetně Česka. Rozruch kolem ní vznikl až poté, co jeden zákazník na komunitní síti Reddit na výrobek upozornil v rámci fóra MapsWithoutNZ, které se tématu map vynechávajících souostroví Nový Zéland speciálně věnuje. IKEA totiž není s touto chybou osamocená: map, na kterých je západně od Austrálie prázdné místo, jsou totiž desítky.

„IKEA je zodpovědná za to, aby na všech jejích výrobcích byly správné a odpovídající motivy. Uznáváme, že v případě výrobku Björksta jsme selhali - litujeme toho a omlouváme se. Přijmeme nutná opatření a výrobek začneme stahovat z obchodů,“ citovala mluvčího firmy BBC.

07.února 2019 v 22:57, příspěvek archivován: 11.února 2019 v 15:09

What's the deal #IKEA with forgetting an entire country off the world maps you are selling? #NewZealand exists!!!!

Nábytkářský gigant na sociálních sítích schytal za svůj omyl velkou kritiku. Například jeden z obyvatel Aucklandu na twitteru napsal: „Co si IKEA o sobě myslí, že na mapě kterou prodává, vynechá celou zemi? Nový Zéland existuje!“ Další uživatelé upozornili i na ironickou okolnost, že IKEA se brzy na Novém Zélandě chystá otevřít svůj první obchod. „Abychom byli k IKEA fér, zapomenout na Nový Zéland není nijak obtížné,“ poznamenal na twitteru obyvatel sousední Austrálie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!