Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
23. června 2017 5:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Indické aerolinie daly novorozenci dárek, který jeho rodiče jen těžko trumfnou

Novorozenec - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novorozenec - ilustrační foto | foto: wikipedia

Bombaj/Praha Letecká společnost Jet Airways poskytne celoživotní lístek chlapci, který se narodil na jednom z jejích letů mezi Saúdskou Arábií a Indií. Chlapcova matka – jejíž jméno se rozhodla letecká společnost nezveřejňovat – začala v sobotu předčasně rodit ve více než deseti kilometrech nad mořem.

Let, směřující do indického města Kóčin, byl podle CNN přesměrován do Bombaje. Tam byla matka s dítětem převezena do místní nemocnice a nyní se jí podle mluvčí letecké společnosti daří dobře.

Členové posádky pomohli přivést dítě na svět společně se záchranářem, který byl jedním z pasažérů. „Jet Airways oceňuje posádku za jejich rychlou odezvu. Ukázala úspěšné převedení tréninku do život zachraňující akce,“ uvedla mluvčí.

Aerolinie novorozencovu národnost nezveřejnila. Chlapec však bude mít spoustu možností k cestování v Indii i zahraničí. Přepravce je jedním z největších v zemi, lítá do pětašedesáti domácích a zahraničních destinací.

Porody na palubě letícího letadla nejsou novinkou. Jejich výsledkem je zvláštní věta v pasech takto narozených lidí: „Držitel narozen v letadle.“

Jet Airways se tak připojila k asi půl tuctu leteckých linek, které toto privilegium v minulosti darovaly. Mezi nimi jsou například Thai Airways a AirAsia. I přes to, že si to mnoho lidí myslí, však narození na palubě negarantuje doživotní lístek zdarma.

Jedno dítě získalo cestování zdarma od společnosti Virgin Atlantic až do jeho jednadvacátého roku, zatímco filipínská aerolinie Cebu Pacific darovala novorozené holčičce milion leteckých mil, které může dle svého uvážení použít.

, Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...