20. května 2009 13:44 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Indické úřady ničí domy dalších dětských hvězd

Azharuddína Muhammada Ismáíla natáčí svého otce a matku před plechovou boudou v Mumbaji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Azharuddína Muhammada Ismáíla natáčí svého otce a matku před plechovou boudou v Mumbaji. | foto: ČTK

BOMBAJ Další část slumu v indické Bombaji, jenž je domovem dětských hvězd oscarového filmu Milionář z chatrče, dnes indické úřady nechaly srovnat se zemí.

Minulý týden buldozery zlikvidovaly chatrč desetiletého Azharuddína Muhammada Ismáíla v největším asijském slumu Dharáví. Dnes byla zbořena haluzna jeho devítileté herecké kolegyně Rubiny Alíové v jiné části téhož slumu. "Cítím se hrozně. Můj dům byl zbořen. Teď myslím na to, kde budu spát," řekla Rubina.

Milionář z chatrče získal osm slavných sošek americké filmové akademie a vydělal přes 326 milionů dolarů. Snímek nastartoval mezinárodní slávu dospělých protagonistů filmu Deva Patela a Freidy Pintové. Život jeho dětských hvězd však příliš nezlepšil. Filmaři obě děti objevili v bombajských ulicích, kam se zase fakticky vrátily.

Tvůrci filmu o chudém indickém hochovi, který vyhraje velké peníze v televizní soutěži, tvrdí, že pro pomoc dětem udělali maximum. Mimo jiné zřídili nadaci, aby Azharuddínovi a Rubině zajistili důstojné domovy, dobré vzdělání i finanční rezervu poté, co dostudují střední školu. Věnovali také 747.500 dolarů na charitu na pomoc dětem v bombajských slumech.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz