28. července 2013 15:56 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Indickou armádu vystrašily žluté koule na nebi. Šlo však o planety

Příběh létajícího talíře začal při pátrání po zmizelém vojenském nákladním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příběh létajícího talíře začal při pátrání po zmizelém vojenském nákladním... | foto: Shutterstock

Indická armáda si na noční obloze nad Himalájí povšimla podezřelých žlutých objektů. Obavy z UFO či možné čínské špionáže přiměly generály, aby promptně požádali o radu astrofyziky. Ukázalo se, že vojáky vyděsily planety Jupiter a Venuše.

Již od loňska znejisťovaly indické vojáky na neklidné, horské hranici s Čínou podivné, neobvyklé úkazy na obloze. Zkraje se domnívali, že jde o čínské bezpilotní letouny, které hodlají narušit indický vzdušný prostor.

Jenže Peking jasně odmítl, že by se jeho armáda pokusila propašovat své stroje do Indie. Proto se indické uniformy obrátily na vědce z Bangalúru, kteří měli záhadu rozluštit. Spatřili snad Indové UFO? Pokud ano, pozorovali jej prý až v několika stovkách případů.

ČTĚTE TAKÉ:

Vědci z Bangalúru ovšem nalezli jiné vysvětlení. Alespoň to tvrdí autor textu, který zveřejnil server kalkatského listu . V lehce výsměšném článku odvolávajícím se na oslovené experty píše, že armáda zaregistrovala jen Jupiter a Venuši. Tedy planety, které znali již starověcí pozorovatelé.

Ladakh, kde vojáci prý neobvyklé jevy zaznamenali, je citlivým vysokohorským regionem na hranici dvou nejlidnatějších zemí planety. Během posledních deseti let tu probíhá tichý technologický souboj, během kterého obě armády využívají bezpilotní stroje k zisku informací z druhé strany.

Pavel Novotný, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz