30. listopadu 2011 12:44 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Indičtí farmáři odmítli uplácet, na úřadu vypustili hady

Kobra královská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kobra královská | foto: Shutterstock

LAKHNAÚ Dva rozezlení farmáři na daňovém úřadu v severní Indii vypustili obsah tří pytlů plných hadů. Vztek v nich vyvolali úředníci, kteří požadovali úplatek. V přeplněné kanceláři čtyři desítky plazů, včetně čtyř smrtelně jedovatých kober, donutily úředníky a čekající žadatele, aby vyskákali na stoly, případně pádili ke dveřím.

Únik na stoly na daňovém úřadu v Basti, asi 300 kilometrů jihovýchodně od metropole státu Uttarpradéš Lakhnaú, lidem ale moc platný nebyl. Hadi zůstali věrní svému zoologickému zařazení a začali se plazit po nohách stolů a židlí. Za zdmi místnosti se shromáždily stovky lidí, mnozí s holemi v rukou, a vykřikovali, že by měli být hadi pobiti.

Zaklínač hadů

Při úterním incidentu nikdo nebyl uštknut ani jinak zraněn. Policie nakonec ve spolupráci s odborníky hady pochytala. Farmáři požadovali několik týdnů daňovou evidenci týkající se jejich pozemků v nedaleké vesnici Narharpur. Úředníci ji ale celou dobu odmítali vydat a požadovali úplatek.

Uttarpradéšský činitel Ramsuch Šarma jejich formu protestu označil za nepřijatelnou. Policie teď po obou farmářích pátrá. Jeden z mužů je v oblasti známý jako zaklínač hadů.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz