Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Inteligence zachrání svět. Blondýny se sjíždějí do Sofie na kongres

Magazín

  13:12
Hlavní město Bulharska Sofie je od dnešního dne až do neděle metropolí blondýnek, odstartoval zde totiž s mottem Inteligence zachrání svět první světový kongres blondýn. Vyvrcholení akce je naplánováno na sobotu, kdy městem projde růžový průvod majitelek blonďatých hřív, informoval server BalkanInsight.com.

Ilustrační foto. foto: Reuters

Recesistickou událost zorganizovala Mezinárodní asociace blondýnek (IAB).

"Být blondýnou není jen o barvě vlasů, je to životní postoj," řekla Olga Uskovová z IAB. "Když jste zmatená, která je levá a pravá, když neustále zapomínáte klíče, když nemůžete během nakupování v obchodním centru najít parkovací lístek, tak jste blondýna," vysvětlila. Uskovová proto odmítá diskriminaci na základě pohlaví nebo barvy vlasů.

"Zveme blondýnky a každého, kdo má rád blond, aby se k nám připojili. Bude to událost a oslava, na kterou se nezapomene," prohlásila Uskovová. V plánu je charitativní večeře, focení nebo návštěva sofijské zoologické zahrady.

Která bude Miss blondýna?
Chybět nebude ani soutěž krásy, při které blondýnky ze svého středu vyberou tu "nejchytřejší a nejkrásnější" a ověnčí ji titulem Miss blondýna.

"Jsem krásná, mám dlouhé nohy a jsem blondýna," zdůvodnila pětadvacetiletá Valentina Dumanovová své důvody, proč se do klání přihlásila. Dumonovová v současné době dokončuje vysokoškolské studium ekonomie.

Kongresu se má podle Uskovové zúčastnit asi 150 blondýnek, jsou ohlášeny delegace z Itálie, Belgie či Německa. Probírat se budou témata jako obchodní úspěchy blondýnek, blondýnky v politice, boj se závislostmi nebo nakupování. Zřejmě dojde i na oblíbené vtipy o schopnostech blondýn, které Uskovová sbírá.

Asociace blondýn do svých řad přijímá muže a dokonce i brunety, nezapomíná ani na zvířata. Členy IAB jsou například žirafa, medvěd, osel, velbloud nebo tarantule. Každý zájemce o členství musí složit přísahu, že bude milovat všechny růžové věci a že nikdy neodmítne muže, na jehož vizitce bude jako pracovní pozice uvedeno ředitel.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat