Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Inteligence zachrání svět. Blondýny se sjíždějí do Sofie na kongres

Magazín

  13:12
Hlavní město Bulharska Sofie je od dnešního dne až do neděle metropolí blondýnek, odstartoval zde totiž s mottem Inteligence zachrání svět první světový kongres blondýn. Vyvrcholení akce je naplánováno na sobotu, kdy městem projde růžový průvod majitelek blonďatých hřív, informoval server BalkanInsight.com.

Ilustrační foto. foto: Reuters

Recesistickou událost zorganizovala Mezinárodní asociace blondýnek (IAB).

"Být blondýnou není jen o barvě vlasů, je to životní postoj," řekla Olga Uskovová z IAB. "Když jste zmatená, která je levá a pravá, když neustále zapomínáte klíče, když nemůžete během nakupování v obchodním centru najít parkovací lístek, tak jste blondýna," vysvětlila. Uskovová proto odmítá diskriminaci na základě pohlaví nebo barvy vlasů.

"Zveme blondýnky a každého, kdo má rád blond, aby se k nám připojili. Bude to událost a oslava, na kterou se nezapomene," prohlásila Uskovová. V plánu je charitativní večeře, focení nebo návštěva sofijské zoologické zahrady.

Která bude Miss blondýna?
Chybět nebude ani soutěž krásy, při které blondýnky ze svého středu vyberou tu "nejchytřejší a nejkrásnější" a ověnčí ji titulem Miss blondýna.

"Jsem krásná, mám dlouhé nohy a jsem blondýna," zdůvodnila pětadvacetiletá Valentina Dumanovová své důvody, proč se do klání přihlásila. Dumonovová v současné době dokončuje vysokoškolské studium ekonomie.

Kongresu se má podle Uskovové zúčastnit asi 150 blondýnek, jsou ohlášeny delegace z Itálie, Belgie či Německa. Probírat se budou témata jako obchodní úspěchy blondýnek, blondýnky v politice, boj se závislostmi nebo nakupování. Zřejmě dojde i na oblíbené vtipy o schopnostech blondýn, které Uskovová sbírá.

Asociace blondýn do svých řad přijímá muže a dokonce i brunety, nezapomíná ani na zvířata. Členy IAB jsou například žirafa, medvěd, osel, velbloud nebo tarantule. Každý zájemce o členství musí složit přísahu, že bude milovat všechny růžové věci a že nikdy neodmítne muže, na jehož vizitce bude jako pracovní pozice uvedeno ředitel.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat