21. října 2010 13:12 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Inteligence zachrání svět. Blondýny se sjíždějí do Sofie na kongres

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Reuters

Hlavní město Bulharska Sofie je od dnešního dne až do neděle metropolí blondýnek, odstartoval zde totiž s mottem Inteligence zachrání svět první světový kongres blondýn. Vyvrcholení akce je naplánováno na sobotu, kdy městem projde růžový průvod majitelek blonďatých hřív, informoval server BalkanInsight.com.

Recesistickou událost zorganizovala Mezinárodní asociace blondýnek (IAB).

"Být blondýnou není jen o barvě vlasů, je to životní postoj," řekla Olga Uskovová z IAB. "Když jste zmatená, která je levá a pravá, když neustále zapomínáte klíče, když nemůžete během nakupování v obchodním centru najít parkovací lístek, tak jste blondýna," vysvětlila. Uskovová proto odmítá diskriminaci na základě pohlaví nebo barvy vlasů.

"Zveme blondýnky a každého, kdo má rád blond, aby se k nám připojili. Bude to událost a oslava, na kterou se nezapomene," prohlásila Uskovová. V plánu je charitativní večeře, focení nebo návštěva sofijské zoologické zahrady.

Která bude Miss blondýna?
Chybět nebude ani soutěž krásy, při které blondýnky ze svého středu vyberou tu "nejchytřejší a nejkrásnější" a ověnčí ji titulem Miss blondýna.

"Jsem krásná, mám dlouhé nohy a jsem blondýna," zdůvodnila pětadvacetiletá Valentina Dumanovová své důvody, proč se do klání přihlásila. Dumonovová v současné době dokončuje vysokoškolské studium ekonomie.

Kongresu se má podle Uskovové zúčastnit asi 150 blondýnek, jsou ohlášeny delegace z Itálie, Belgie či Německa. Probírat se budou témata jako obchodní úspěchy blondýnek, blondýnky v politice, boj se závislostmi nebo nakupování. Zřejmě dojde i na oblíbené vtipy o schopnostech blondýn, které Uskovová sbírá.

Asociace blondýn do svých řad přijímá muže a dokonce i brunety, nezapomíná ani na zvířata. Členy IAB jsou například žirafa, medvěd, osel, velbloud nebo tarantule. Každý zájemce o členství musí složit přísahu, že bude milovat všechny růžové věci a že nikdy neodmítne muže, na jehož vizitce bude jako pracovní pozice uvedeno ředitel.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Mladí ztrácejí chuť na sex. Závislost na pornu stoupá, říká sexuoložka

Petra Sejbalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Sex je všude kolem nás, děti a dospívající vyrůstají s internetovou pornografií. Rodiče by si neměli myslet, že děti na...